Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Mieszkańcy wiedzą, co warto robić

Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska Fot. Tomasz Rusek Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska
Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Międzyrzecz/Gorzów/Sulęcin. Miejska plaża i integracyjny plac zabaw wśród zwycięzców głosowania w Międzyrzeczu i Gorzowie

W Sulęcinie trwa kwalifikowanie pomysłów mieszkańców do głosowania nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim. Wśród nich jest rozbudowa kąpieliska przy Winnej Górze, o która zabiega Jan Zaborowski. Poparciem mieszkańców cieszy się też sfinansowanie projektu budowy pływalni przy jednej ze szkół. Mieszkańcy wybiorą pięć pomysłów, każdy za 100 tys. zł. Głosowanie w Sulęcinie rusza wkrótce.

Międzyrzeczanie i gorzowianie już skończyli głosować i znamy wyniki. W Miedzyrzeczu o pół miliona złotych do podziału walczyło 27 pomysłów, na które głosowało ponad 17 tys. osób. Powstanie m.in. plaża miejska w delcie Obry i Paklicy, w sąsiedztwie amfiteatru. Bez dostępu do rzeki, ale na piaszczystym placu. Staną tu ławki i wygodne leżaki. Inny mały (do 25 tys. zł) projekt to wybieg dla psów z torem do zabawy w sąsiedztwie komendy policji. Wśród dużych projektów (do 100 tys. zł) jest ogrodzenie kortów na stadionie i chodnik „na skróty”. - Ma prowadzić od ul. Chrobrego do kładki na Obrze, gdzie uczniowie pobliskich szkół wydeptali już swój trakt - mówi Tadeusz Filus, autor projektu. Najwięcej głosów otrzymały projekty oświatowe. Wygrała SP 2 w Międzyrzeczu i projekt podbudowy pod boisko ze sztucznej trawy. W sołectwach najwięcej głosów otrzymała budowa chodnika przy ul. Dworcowej w Bobowicku.

Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska
Dariusz Brożek Tadeusz Filus walczył o wygodny dla mieszkańców Międzyrzecza skrót.

W Gorzowie w kategorii ogólnomiejskiej wygrała budowa integracyjnego placu zabaw na górkach za filharmonią, połączona z rozbudową ścieżek rowerowych.

- Plac będzie miał cztery strefy , w tym muzyczną - cieszyła się Iwona Kotwicka, jedna z pomysłodawców. Powody do radości miał też Wojciech Pięta, bo ten „dodatek rowerowy” do placu zabaw to jego pomysł. Przeszły też kolejne jego projekty - na zawody ekstremalne w skate parku w Parku Kopernika oraz zawody smoczych łodzi na Warcie. Co ciekawe, ekstremalne show będzie w skate parku, który W. Pięta... wywalczył w poprzednim budżecie obywatelskim.

W Gorzowie do podziału były ponad 4 mln zł. Głosowało 6.364 mieszkańców. Przypomnijmy: w tym roku osiedlowe inwestycje mieszkańcy aż dziewięciu dzielnic wybrali na sąsiedzkich spotkaniach. Porozumienia nie było tylko na Zawarciu. Tam trzeba było wybrać pomysły w drodze głosowania. Wygrała przebudowa ul. Tkackiej. Pełną listę wybranych inwestycji znajdziecie na stronie: gazetalubuska.pl/gorzow.

53 pomysły wybrali mieszkańcy Gorzowa od 2012 r., od kiedy w mieście jest budżet obywatelski, w tym 14 jest wykonywanych w roku. Tegoroczna edycja przyniosła łącznie aż 47 pomysłów do wykonania.

Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.