Kacper Chudzik

Mieszkańcy wnioskują o więcej kontroli i wysokie mandaty dla tych co łamią prawo

Głogowianie mieli wiele wniosków dotyczących pracy policji Fot. Kacper Chudzik Głogowianie mieli wiele wniosków dotyczących pracy policji
Kacper Chudzik

Komendant Powiatowy Policji spotkał się z mieszkańcami osiedli Śródmieście, Stare Miasto i Ostrów Tumski. Celem było wskazanie problemów.

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie spotkał się z mieszkańcami osiedli Śródmieście, Stare Miasto i Ostrów Tumski. Podczas debaty Mariusz Bużdygan opowiedział głogowianom o tym jak wyglądała w tym roku praca policji w ich okolicach. Odpowiedział również na pytania zadawane przez mieszkańców miasta.

Z wystąpienia komendanta jasno wynikało, że w ostatnich latach spadła liczba przestępstw. Jednocześnie jednak funkcjonariusze wyruszają na coraz więcej patroli i biorą udział w większej ilości interwencji. W tym roku tych ostatnich było już blisko 9,2 tys.

– Najczęstsze zgłaszane nam przez mieszkańców problemy to głośne zachowanie w lokalach rozrywkowych, niszczenie mienia, kradzieże mienia, żebractwo i bezdomność, problemy z parkowaniem oraz kradzieże w sklepach. W tym ostatnim przypadku najczęściej łupem padają artykuły kosmetyczne oraz alkohole – mówi Mariusz Bużdygan.

Głogowianie, którzy spotkali się z komendantem, mieli jednak wiele uwag dotyczących bezpieczeństwa. Zgłaszali między innymi potrzebę zwiększenia ilości patroli pieszych.

– Musicie państwo prowadzić też więcej kontroli i karać kierowców za łamanie przepisów. Zwłaszcza młodzi ludzie jeżdżą tak, jakby byli królami szos. Musicie więcej karać ludzi, żeby się nauczyli – mówiła jedna z uczestniczek spotkania. Oberwało się także pieszym. Rowerzyści zwracali między innymi uwagę na fakt, że bardzo często blokowane są ścieżki rowerowe.

Autor: Kacper Chudzik

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.