Mikołajkowy bieg charytatywny dla Noemi Koper

Czytaj dalej
Fot. archiwum rodziców
Dorota Lipnicka

Mikołajkowy bieg charytatywny dla Noemi Koper

Dorota Lipnicka

O radosnej Noemi Koper pisaliśmy już na łamach „Gazety Lubuskiej”. Dziewczynka w każdej chwili może stracić wzrok. Aby tak się nie stało potrzebna jest kosztowna operacja. W pomoc Noemi zaangażowali się mieszkańcy Świebodzina.

Batalia o zdrowie i życie Noemi trwa od dnia jej urodzin. Dziewczynka przyszła na świat w szpitalu w Anglii.

Miałam bardzo długi i skomplikowany poród, tętno dziecko spadało, lecz lekarze nie decydowali się na cesarskie cięcie. Później było już na to za późno, Noemi przyszła na świat poprzez poród kleszczowy. Od początku widziałam, że z córeczką jest coś nie tak, była zimna, nie płakała, nie miała odruchu ssani

a – opowiada pani Karolina.

Dziewczynka po 22 godzinach została przewieziona na oddział intensywnej opieki noworodkowej, gdzie przez tydzień walczyła o życie. Stwierdzono u niej hipoglikemie czyli niedocukrzenie, dosyć częste u noworodków. Objawia się ona bladością skóry, problemami z oddychaniem, szybką utratą ciepła, obniżonym napięciem mięśniowym. Mimo wszystko lekarze z Anglii po kilkunastu dniach wypisali dziecko ze szpitala.

Dopiero polscy lekarze stwierdzili u Noemi prawdopodobieństwo uszkodzenia centralnego układu nerwowego i będzie potrzebować opieki 24 godziny na dobę.

Usłyszeliśmy, że Noemi może całkiem stracić wzrok, ponieważ ma uszkodzone nerwy wzrokowe. Tak zaczęła się nasza batalia o zdrowie Noemi i trwa do dnia dzisiejszego

– wspomina mama dziewczynki.

Jedyną nadzieją dla Noemi jest kosztowne leczenie metodą Alloplante w Rosji, która polega na przywróceniu zdrowych tkanek poprzez stymulację wzrostu własnych komórek. Na leczenie rodzice potrzebują około 50 tys. zł. W tej chwili na stronie zbiórki siepo-maga.pl/noemi-koper jest jedynie 8 tys. 427 zł.

Bieg dla Noemi

Na nieszczęście Noemi i jej rodziców nie są obojętni mieszkańcy Świebodzina. W czwartek, 6 grudnia, o godz. 18.00 odbędzie się bieg charytatywny dla Noemi. Podczas zapisów w biurze zawodów uczestnicy będą mogli zrobić Noemi prezent i wpłacić choć część potrzebnej kwoty. Start i meta będzie znajdować się przed wejściem do ratusza. Uczestnicy pobiegną w stronę ul. 1 Maja, następnie powrócą ulicą 1 Maja na plac ratuszowy, okrążą ratuszod strony zachodniej i pobiegną w kierunku ul. Kościelnej. Na trasie będą czekać na nich elfy, które rozdadzą potrzebne do ukończenia biegu stemple. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy HEROSI z pomocą Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pomagamy Noemi! TUTAJ możesz wpłacić pieniądze na jej leczenie.


Zobacz również: Inscenizacja Powstania Wielkopolskiego w Świebodzinie.

Dorota Lipnicka

Moja praca codziennie stawia przede mną ciekawe wyzwania. Każdego dnia poznaję nowych ludzi. Piszę o ich problemach, ale także sukcesach i radościach. Praca ta sprawia mi ogromną przyjemność. Od samego początku współtworzę "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

W wolnych chwilach uwielbiam czytać, chodzić do kina, podróżować.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.