Minął tydzień. Dziś wspomnienie, najciekawsza rozprawa i największe liczenie

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Ryszard Warta

Minął tydzień. Dziś wspomnienie, najciekawsza rozprawa i największe liczenie

Ryszard Warta

Coś kończy - przynajmniej w dziejach polskiej muzyk rozrywkowej. Wczoraj zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka działającego ponad półwieku ma scenie Tercetu Egzotycznego.

Dla porządku przypomnijmy, że zmarły w 2002 roku mąż piosenkarki, Zbigniew Dziewiątkowski - założyciel i autor największych jego hitów dzieciństwo spędził w Toruniu, gdzie jego pochodząca z Grodna rodzina osiadła po wojnie. Stąd przeniósł się do Wrocławia, z który związany był do końca życia.

Najciekawsza sprawa sądowa tygodnia? Oczywiście ta w sprawie szarży wojewody kujawsko-pomorskiego, Mikołaja Bogdanowicza, który próbował zablokować feministyczną chryję pod siedzibą Radiem Maryja dając studentom uczelni o. Rydzyka prawo organizowania w tym miejscu cyklicznego świętowania 3 Maja i to jeszcze w godz. od 6 rano do 22 w nocy, żeby absolutnie nic nie mogło się tam wydarzyć. Podobno studenci WSKSiM już od czterech lat organizowali tam nieformalne zgromadzenia. Ciekawostka, dlaczego nie świętowali na obszernych terenach kampusu swej uczelni przy Drodze Starotoruńskiej, albo na terenie Radia Maryja, tylko akurat na ulicy Żwirki Wigury, dokładnie tam gdzie chciały demonstrować feministki? W każdy razie w sądzie reprezentanci wojewody nie byli w stanie przedstawić przekonywujących dowodów, że takie zgromadzenia rzeczywiście się tam odbywały.

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.