Mistrzostwa Świata 2018: W niedzielę mecz Polska - Kolumbia. Gdzie można obejrzeć to starcie w Poznaniu?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Norbert Kowalski

Mistrzostwa Świata 2018: W niedzielę mecz Polska - Kolumbia. Gdzie można obejrzeć to starcie w Poznaniu?

Norbert Kowalski

Za nami już tydzień piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Pierwszy mecz, niestety przegrany, rozegrała już także reprezentacja Polski. Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę z Kolumbią. W wielu popularnych poznańskich barach lub kawiarniach większość miejsc siedzących jest już zarezerwowana. To jednak nie oznacza, że nie da się w nich obejrzeć meczu.

Największą popularnością w Poznaniu cieszy się strefa kibica, która znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. We wtorek mecz Polski oglądał komplet 7 tysięcy widzów, a część osób nie została wpuszczona na teren strefy z uwagi na bezpieczeństwo. Równie wielkiego zainteresowania można spodziewać się podczas niedzielnego meczu Polski z Kolumbią. Dla obu drużyn będzie to mecz o życie. Zarówno Polska, jak i Kolumbia, muszą wygrać, jeśli chcą pozostać na mistrzostwach.

Chociaż strefa kibica cieszy się ogromną popularnością, tłumy poznaniaków oglądają mecz także w innych popularnych miejscach. Mistrzostwa świata są transmitowane np. w FoodHall, który powstał w starym budynku dworca pkp. W środku znajdują się zarówno telewizory, jak i telebim, na którym pokazywane są wszystkie mecze mistrzostw. Na mecze Polaków najlepiej zarezerwować sobie miejsca.

Mecz Polski z Senegalem w strefie kibica oglądało 7000 widzów
Łukasz Gdak Mecz Polski z Senegalem w strefie kibica oglądało 7000 widzów

– Nieważne czy słońce czy deszcz, wpadajcie do Nas kibicować najlepszym. Przy największym ekranie w Poznaniu z zimnym piwkiem w ręku i smakowitym streetfoodem. Przez cały mundial będziemy transmitować na żywo wszystkie mecze, nie tylko reprezentacji Polski – zachęcają organizatorzy.

Mecze można obejrzeć także w pubie Cooliozum, który znajduje się przy ul. Św. Marcin. – Transmitujemy wszystkie mecze, ale największe zainteresowanie towarzyszy Polsce. Mamy już zarezerwowane prawie wszystkie miejsca na mecze Polski z Kolumbią i Japonią – słyszymy od przedstawicieli pubu.

Zobacz też: POLSKA - KOLUMBIA na żywo. Gdzie oglądać mecz o wszystko online i w TV? [MŚ 2018, MUNDIAL, STREAM, LIVE]

Na mecze Polski właściciele pubu wystawiają telewizor i ławki nawet na zewnątrz. Ponadto część miejsc zawsze jest zostawiana bez rezerwacji. – Te miejsca są zostawiane dla osób, które do nas przyjdą a nie wykonywały rezerwacji – słyszymy.

Mecz Polski z Kolumbią będzie można obejrzeć również na trzeciej trybunie Inea Stadionu. W ten weekend odbywa się tam Poznań Craft Beer Festival organizowany m.in. przez właścicieli Cooliozum.

– Na trzecim piętrze trybuny nr 3 będzie rozstawiony telebim, na którym będzie transmitowany mecz. Tam też będzie można spróbować różnych piw. Wstęp jest bez żadnych rezerwacji

– mówią przedstawiciele Cooliozum.

Wszystkie mecze mistrzostw można także obejrzeć w kawiarence English Johnny przy ul. Kościuszki.

– Chcieliśmy zrobić przyjemność naszym klientom, którzy już od momentu losowania grup pytali się o transmisję meczów – opowiada Grażyna Craiggs, która razem z mężem Johnem prowadzi kawiarenkę.

Jednak w przypadku meczów Polski, wszystkie miejsca siedzące są już zarezerwowane od dawna. – Mecze Polski zostały bardzo szybko „obstawione”. Wielkim zainteresowaniem cieszą się też mecze innych drużyn, zwłaszcza Anglii – nie ukrywa Grażyna Craiggs. To jednak nie oznacza, że w English Johnny w ogóle nie będzie można obejrzeć spotkań naszej kadry. Na zewnątrz znajduje się bowiem ogródek z telewizorem wokół którego będą mogli gromadzić się wszyscy chętni.

– Jeśli ktoś sobie znajdzie miejsce na zewnątrz, żeby stanąć lub przycupnąć, to nie ma problemu i wszystkich zapraszamy – zachęca pani Grażyna.

Mecze tradycyjnie są również transmitowane w Piwiarni Warka przy ul. Świętosławskiej. Z kolei miłośnicy Jeżyc powinny udać się do pubu U Boćka lub pubu Alkohole z Duszą.

Ten pierwszy znajduje się przy ul. Dąbrowskiego. – Mam już zarezerwowane wszystkie miejsca siedzące na mecze z Kolumbią i Japonią. Ale nie ma problemu, by ktoś sobie przyszedł i zajął miejsce stojące – mówi właściciel pubu U Boćka.

Mecz Polski z Senegalem w strefie kibica oglądało 7000 widzów
Łukasz Gdak

Z dużym obłożeniem trzeba będzie się także liczyć w pubie Alkohole z Duszą. – We wtorek praktycznie zabrakło nam miejsc siedzących. Dużo osób musiało stać – słyszymy.

Z kolei osoby, które lubią okolice Malty, mogą zarezerwować sobie miejsce w Wake Park Malta (al. Jana Pawła II), gdzie od wtorku także transmitowane są mecze mistrzostw.

Natomiast osoby mieszkające na Piątkowie mogą oglądać mecze Polski (oraz pozostałych drużyn) w klubie 9 Stóp przy ul. Piątkowskiej.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.