Mistrzostwa świata w Rosji: Mundial w czasie pracy? W niektórych firmach to możliwe

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
red.

Mistrzostwa świata w Rosji: Mundial w czasie pracy? W niektórych firmach to możliwe

red.

Pierwsze mecze mistrzostw świata w piłce nożnej już za nami. Zmagania biało-czerwonych z Senegalem zobaczymy jednak 19 czerwca. Mecz rozpocznie się o godzinie 17. Ci, którym nie udało się zdobyć biletu na mundial w Rosji mogą rywalizację o wyjście z grupy obejrzeć przed telewizorami czy w ramach Lata na Targach, gdzie znajduje się poznańska strefa kibica.

Okazuje się, że niektóre poznańskie firmy także umożliwiają obejrzenie piłkarskich starć reprezentacji Polski podczas pracy. – Pracownicy Amazon kibicują polskiej reprezentacji. Mecze drużyny będą wyświetlane na ekranach w naszych kantynach we wszystkich Centrach Logistyki E-Commerce w kraju. Każda z nich pomieści ponad 500 osób, więc dla każdego, kto zdecyduje się zrobić sobie przerwę w pracy i dołączyć do kibicowania, na pewno znajdzie się miejsce – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy firmy Amazon.

To zresztą niepierwszy raz, gdy Amazon umożliwia swoim pracownikom wspólne przeżywanie piłkarskich emocji. Podobna strefa kibica w firmie powstała także przy okazji rozgrywek Euro dwa lata temu. To niejedyna firma, działająca na terenie Wielkopolski, gdzie kibice nie muszą brać urlopów, by obejrzeć mecz.

– Nasi pracownicy także będą mogli wspólnie dopingować polskich piłkarzy. W kantynach i w tak zwanych zielonych strefach, gdzie na co dzień mogą korzystać z komputerów, będą ustawione ekrany lub telewizory. W trakcie meczu nastąpi przerwa w pracy dla tych, którzy będą chcieli obejrzeć biało-czerwonych na murawie. Każdy będzie mógł się przyłączyć – mówi Katarzyna Ostojska, marketing manager Raben Logistics Polska, która znajduje się w podpoznańskich Gądkach.

W dalszej części tekstu:

 • Które jeszcze firmy organizują oglądanie meczu?
 • Kto nie pozwala oglądać meczów Polski w czasie pracy?
Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.