Katarzyna Piojda

Młoda bydgoszczanka: - Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani

- Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki Fot. Dariusz Bloch - Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki opiekuńczo-wychowawczej. W niej spędzi też Wielkanoc.
Katarzyna Piojda

- Siostra powiadomiła policję, że rodzice są pijani, a nami się nie zajmują. Parę godzin później byliśmy już w domu dziecka - wspomina Olaf z placówki opiekuńczo-wychowawczej. W niej spędzi też Wielkanoc.

Duże, bo połączone z dwóch, mieszkanie na najwyższym piętrze w nowym bloku. W Nowym Fordonie w Bydgoszczy.

Jak wchodzisz, to nawet nie wiesz, że to nietypowe miejsce. Mieszkanie usamodzielnienia. Mieszka tutaj dziewięć osób. Są to wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ciocia, czyli pracownica placówki, jest zawsze z nimi, bo opiekunek jest kilka, pracują na zmiany.

Święta tradycyjnie z dziećmi, ale bez ich rodziców. Zaglądamy do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z Bydgoszczy.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.