Młody kierowca z Iwonicza pędził ponad 150 km na godzinę. Audi wpadło do rowu, 19-latek zginął, drugi pasażer doznał poważnych obrazeń

Czytaj dalej
Fot. KMP Krosno
Ewa Gorczyca

Młody kierowca z Iwonicza pędził ponad 150 km na godzinę. Audi wpadło do rowu, 19-latek zginął, drugi pasażer doznał poważnych obrazeń

Ewa Gorczyca

Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Filipowi Z. z Iwonicza. Młody mężczyzna odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, którego skutkiem była śmierć jednej osoby i ciężkie obrażenia drugiej.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Filipowi Z. z Iwonicza. Młody mężczyzna odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, którego skutkiem była śmierć jednej osoby i ciężkie obrażenia drugiej.

Ofiary wypadku to koledzy Filipa Z. Trzej młodzi ludzie byli sąsiadami z tej samej miejscowości. Feralnego dnia (16 października) spotkali się i postanowili, że wybiorą się na nocną przejażdżkę. W trójkę wsiedli do samochodu. Za kierownicą zasiadł Filip Z. To było jego auto, audi A4. Kupił je niedawno, chciał pochwalić się przed kolegami. Postanowili przejechać się po okolicy. Filip Z. chciał zaprezentować możliwości nowego nabytku i swoje umiejętności jako kierowcy.

 W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Co wydarzyło się w nocy 16 października
 • Jaka kara grozi kierowcy
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.