Młodzi chcą zmieniać miasto dla wszystkich

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
Paweł Nijaki

Młodzi chcą zmieniać miasto dla wszystkich

Paweł Nijaki

Młodzi nie myślą kategoriami swych ulic czy osiedli. Proponują do wykonania zadania, które będą służyć wszystkim mieszkańcom miasta.

- To jest godne pochwały, że np. uczniowie I LO zgłosili do budżetu obywatelskiego pomysł, który nie dotyczy tylko ich, ale wszystkich zielonogórzan - zauważają nasi Czytelnicy.

Także stowarzyszenie Młodzi Lokalni proponuje, by miasto w różnych jego częściach ozdobić muralami o tematyce winiarskiej. W czwartek, 15 stycznia w tej sprawie zorganizowali nawet konferencję prasową, by przedstawić swój pomysł. - Po sukcesie naszego ubiegłorocznego projektu, czyli pomocnika dla bezdomnych, postanowiliśmy iść za ciosem i postawiliśmy na murale - mówi Patrycja Błaszkowska, rzecznik stowarzyszenia Młodzi Lokalni.

Marcin Kukuć: Mural to artystyczna grafika, która ożywia i upiększa stare zaniedbane bloki. Chcemy, żeby takich grafik było więcej w naszym mieście.

Młodzi zapowiadają, że w planach jest aż pięć murali. Na razie znana jest lokalizacja tylko dwóch z nich. Pierwszy na budynku przy ul. Wandy 40, a drugi przy ul. Sienkiewicza 5. Młodzi proszą o podpowiedzi, gdzie umieścić kolejne trzy. - By poznać oczekiwania mieszkańców, planujemy konsultacje społeczne - dodaje P. Błaszkowska. - Całość projektu szacowana jest na 50 tys. zł.

Młodzi nie myślą kategoriami swych ulic czy osiedli. Proponują do wykonania zadania, które będą służyć wszystkim mieszkańcom miasta.
Paweł Nijaki Młodzi nie myślą kategoriami swych ulic czy osiedli. Proponują do wykonania zadania, które będą służyć wszystkim mieszkańcom miasta.

Wśród innych zgłoszonych propozycji dla wszystkich jest m.in. łąka kwietna, woliera dla ptaków, uatrakcyjnienie parku Kolei Szprotawskiej.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.