Młodzi chętnie dzielą się najcenniejszym lekiem

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
(SZCZ)

Młodzi chętnie dzielą się najcenniejszym lekiem

(SZCZ)

- Młodzież szkolna w powiecie mogileńskim wykazuje dużą aktywność w zakresie oddawania krwi - stwierdza Lidia Waszyk z inowrocławskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, żeby oddać krew trzeba mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 65 lat oraz ważyć ponad 50 kg.

Dawca po przetoczeniu życiodajnej tkanki otrzymuje, w ramach ekwiwalentu kalorycznego, osiem czekolad i napój owocowy. Poza tym, każdy kto systematycznie oddaje krew, a jako podatnik rozlicza się z fiskusem, ma prawo do ulgi podatkowej.

Mieszkańcy naszego regionu bardzo wspierają służbę zdrowia.

W ciągu ostatnich dwóch lat w obrębie inowrocławskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddano ponad 3600 litrów krwi.

Znaczny udział w tej szlachetnej akcji mają również honorowi dawcy z powiatu mogileńskiego. Co kilka miesięcy specjalistyczny ambulans przyjeżdża do Mogilna (najbliższa akcja - 30 grudnia w godz. od 11 do 17 w Parku Miejskim) oraz do szkół ponadgimnazjalnych.

- Podczas listopadowej akcji w Zespole Szkół w Bielicach do oddania krwi zakwalifikowaliśmy ponad 40 uczniów, a 2 grudnia w Zespole Szkół w Strzelnie przeszło 20 osób. Młodzież wspierali też mieszkańcy gminy - informuje Lidia Waszyk.

Krew w Strzelnie oddali następujący uczniowie III klasy LO:

Grudniowa akcja była 15. z kolei. Dotychczas uzyskano 155 litrów krwi.

(SZCZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.