Młodzi ludzie wolni od uzależnień!

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Młodzi ludzie wolni od uzależnień!

Kamila Kamiennik

Za nami kolejny happening, promujący zdrowy tryb życia. W Lubsku nawet przedszkolaki wiedzą, że używki nie są cool!

„Młodość wolna od uzależnień’’, pod takim hasłem odbył się kolejny happening w centrum Lubska, który promował zdrowy styl życia, wolny od używek. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych w Lubsku, który koordynował przebieg całego wydarzenia. Uczniowie szkoły przygotowali zdrowe przekąski dla wszystkich uczestników imprezy.
Wszyscy wiedzą, że używki nie są fajne!

Przedszkolaki z Lubska doskonale zdają sobie sprawę z tego, że uzależnienia prowadzą do wyniszczenia organizmu. Wspólnie ze swoimi opiekunami przygotowali występy, które miały podkreślać, jak ważna jest wiedza o zdrowym stylu życia. Na wydarzeniu był obecny wiceburmistrz miasta, Jerzy Wojnar, który popiera inicjatywę ZST w Lubsku.

- Już po raz kolejny przed urzędem miasta w Lubsku odbył się happening ,, Młodość wolna od uzależnień ‘’. Happening został sfinansowany z gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych. Przez takie wydarzenia chcemy promować zdrowy styl życia, w którym nie ma miejsca na używki, ponieważ są one szkodliwe dla zdrowia - mówi Jerzy Wojnar, wiceburmistrz Lubska.
- Chcemy promować zdrowe nawyki w różnych odsłonach. Dzieci tańczą, promując w ten sposób ruch. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przygotowują zdrowe przekąski, a w ten sposób popularyzują rozsądne odżywianie. Co roku zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu wszystkie placówki oświatowe. Mimo kapryśnej pogody wszystkie dzieciaki wzorowo się spisały! - dodaje J.Wojnar.

Zdrowy tryb życia jest cool!
Podczas imprezy każdy z uczestników mógł zmierzyć sobie ciśnienie, oraz poziom cukru we krwi. Jeżeli ktoś potrzebował porady prawnej, również mógł ją uzyskać w specjalnym namiocie.
Alicja Czerniawska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku czuwała nad przebiegiem całej imprezy.
- Happening jest imprezą cykliczną, organizowaną przez ZST w Lubsku. Cała impreza jest ściśle związana z profilaktyką uzależnień. Poprzez takie wydarzenia chcemy uświadomić młodzież, od przedszkolaka po nastolatka, jak zgubny wpływ może mieć uzależnienie od używek - mówi Alicja Czerniawska.
- W ramach tego wydarzenia promowaliśmy zdrowy tryb życia, w tym jedzenie, które przygotowali dla nas uczniowie ZST. Nawet maluchy z przedszkola w swoich występach przekonywały, że papierosy i alkohol i inne używki nie są fajne i bardzo nam szkodzą - dodaje A.Czerniawska.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.