Lucyna Makowska

Młodzież polisą na przyszłość

Marta Łysko,  Ewa kim Hoang The oraz Ewa Dziemdziora  są bardzo zadowolone ze stypendiów za naukę zawodu Marta Łysko, Ewa kim Hoang The oraz Ewa Dziemdziora są bardzo zadowolone ze stypendiów za naukę zawodu
Lucyna Makowska

W piątek powiatowa hala sportu zamieniła się w świątynię nauki, kultury i sportu. Najwięcej nagród przypadło uczniom żarskiego Ekonomika, najlepszego technikum w Lubuskiem w rankingu Perspektyw.

Gala to pierwsze tak duże wydarzenie, które jest podziękowaniem samorządowców powiatu dla uczniów za ciężką pracę nad edukację i realizowanie własnych pasji w zeszłym roku szkolnym.

- Od dawna inwestujemy w młodzież, bo to nasza polisa na przyszłość - podkreślał starosta Janusz Dudojć, podczas uroczystości.- Dla nas priorytetem jest szkolnictwo zawodowe, na które pozyskaliśmy prawie 25 mln zł. Pieniądze wkładamy nie tylko w szkolenia ale i modernizację zapomnianych przez poprzednie ekipy rządzące warsztatów, profesjonalny sprzęt do edukacji zawodowej.

Nagrodą dla najtęższych umysłów były stypendia. W dziedzinach nauki, kultury i sztuki, sportu oraz nauki zawodu przyznano 28 nagród pieniężnych w wysokości od 150 do 250 zł za każdy miesiąc nauki.

Najwięcej nagród, bo aż osiem zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach i to nie bez powodu, bo Technikum nr 3 z tej placówki zostało kolejny raz z rzędu najlepszą szkołą w województwie i 14 w kraju w rankingu Perspektyw.
Wśród docenionych za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki znaleźli się Kacper Kozłowski (ZSE), Klaudia Gerlach (ZSE), Paulina Kielczyk(ZSE), Angelika Krawiec (ZSE), Karina Owczarz ( ZSE), Aleksandra Zaborna( ZSE), Małgorzata Kacewicz ( ZSE), oraz Rafał Sterecker( CKZiU).

Mikołaj Giedrowicz , absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lubsku jest obecnie studentem ogrodnictwa na SGGW w Warszawie. - Stypendium za naukę to moja pierwsza taka nagroda, na pewno wydam na rozwój swoich pasji i umiejętności- mówi chłopak.

Stypendium za naukę otrzymał także Mateusz Borowy z tej samej szkoły, obecnie studentem biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. - Pieniądze przeznaczę na pomoce naukowe- przyznaje. W dziedzinie nauki wyróżniono także Kamilę Bartkiewicz z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.

W dziedzinie nauki zawodu nagrody otrzymali Marcin Karwat (ZSE Żary),Gracjan Młynarczyk_( ZSE Żary), Marta Łysko( Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Żary), Ewa Kim Hoang The ( CKZi U), Ewa Dziemdziora ( ZSOiT Żary, Aleksandra Jankowska (ZSOiT Żary),Justyna Grabarek z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku), Klaudia Strauss ( ZST), Mateusz Borowski(ZSOiE w Lubsku), Weronika Kozakiewicz (ZSOiE), oraz Adrian Dados ( ZSB Żary).

Za osiągnięcia sportowe wyróżniono Marcina Czajkowskiego(ZSB Żary), Kamila Trafas(CKZiU _Żary), Piotra Pękalę (CKZiU Żary), Kamila Gromnickiego ( Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach) i Karolinę Rajko z żarskiego Prusa.
Gala była okazją do zaprezentowania zakupionej na potrzeby edukacji drukarki 3D, dla CKZiU. Wydrukowany przez trójkę uczniów brelok w prezencie wręczono staroście. Był też widowiskowy pokaz musztry kelnerskiej w wykonaniu uczennic czwartej klasy technikum żywienia z ZSOiT w Żarach.

Podsumowano też Powiatową Olimpiadę Młodzieży. W kategorii gmin wygrało miasto Żary, wśród szkół podstawowych najlepszą okazała się SP nr 3 z Żar, w klasyfikacji gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Żarach.

O wyśmienite menu zadbali uczniowie „Ceramika” oraz Zespołu Szkół Technicznych z Lubska. Gości częstowano rozpływającym się w ustach tortem, cieszącymi oko i podniebienie przystawkami, a tym, którzy są na diecie serwowano ciasteczka owsiane. Palce lizać!

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.