Tomasz Mikulicz

Mniej parkingów na gruntach miasta czy też deweloperów?

Mniej parkingów na gruntach miasta czy też deweloperów? Fot. Google Maps
Tomasz Mikulicz

Większościowe KO zdjęło z porządku obrad projekt zmiany planu okolic ul. Bema. Radni koalicji zorientowali się, że obniżenie współczynnika parkingowego miałoby dotyczyć nie tylko działek miejskich, ale też prywatnych.

Chyba radni KO przejrzeli na oczy. Szkoda, że nie byli na tyle silni, by powiedzieć tego z mównicy - komentuje Piotr Jankowski z PiS.

Na sesji w połowie grudnia większościowe KO zdjęło z porządku obrad przystąpienie do zmiany planu miejscowego okolic ul. Bema i Wojsk Ochrony Pogranicza. Radni PiS dopytywali o przyczyny. - Będę od tej pory nazywał pana Maciejem od zdjęć. Już któryś raz coś pan zdejmuje z porządku obrad - żartował z mównicy Sebastian Putra z PiS.

Kierował te słowa do Macieja Biernackiego z KO. Ten rzucił tylko z mównicy, że KO musi jeszcze raz dokładnie przeanalizować sprawę.

Okazuje się, że poszło o współczynnik parkingowy (czyli liczbę miejsc parkingowych przypadających na liczbę mieszkań). Urbaniści na komisji przed sesją tłumaczyli, że o zmianę planu miejscowego wystąpił Zarząd Mienia Komunalnego, który na terenach gminnych będzie budował bloki komunalne. I współczynnik 1,3 (czyli 1,3 parkingu na 1 mieszkanie) jest zbyt wysoki.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.