Agata Sawczenko

Modlitwa, cmentarz czy nauka tolerancji? Tęczowy Piątek już 25 października

Modlitwa, cmentarz czy nauka tolerancji? Tęczowy Piątek już 25 października Fot. Tomasz Hołod
Agata Sawczenko

O modlitwie, nazywaniu zła po imieniu i zachowaniach, które może być przyczyną zguby pisze w liście do nauczycieli i dyrektorów szkół toruńska Solidarność. Nasza, białostocka, nie jest aż tak radykalna, ale organizowania Tęczowego Piątku w szkołach nie pochwala. A czy się odbędzie? Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaleca szkołom, by 25 października wzięły w akcji "Szkoła pamięta" poświęconej zmarłym bohaterom.Szkoły milczą. A Kampania przeciwko Homofobii, która jest organizatorem wydarzenia, twierdzi, że nie ma danych, które szkoły zdecydowały się na zorganizowanie u siebie Tęczowego Piątku.

To ma być wydarzenie, które pokaże wszystkim uczniom: tu jesteście bezpieczni. Akceptujemy was, jakimi jesteście. W szkole nie możecie być prześladowani ani dyskryminowani z powodu waszej orientacji seksualnej. To ma być szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agata Sawczenko

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

"Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność" - gdyby były takie same jak inne, to nie byłoby tej "codzienności", a tak mają swoją "codzienność" na własne życzenie. A przynajmniej żeby się nie ujawniali, bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci, szczególnie te w wieku szkoły podstawowej potrafią być bardzo "niemiłe" i napastliwe. Słyszałem niejednokrotnie, że ze szkołami ponadpodstawowymi także nie jest o wiele lepiej. Ja także uczyłem się w różnych szkołach od podstawowej do studiów i wielokrotnie mi dopiekali, głównie z powodu nadwagi i ogólnej ociężałości fizycznej, więc wiem jak to jest i jak to boli. Z tym, że jak słyszałem, aktualnie w porównaniu do moich lat 70. i 80. bardziej się zbrutalizowały i czasami aż kipią agresją i nienawiścią.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.