MON: Przygotowania do szczytu NATO idą zgodnie z planem

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk
Damian [email protected]

MON: Przygotowania do szczytu NATO idą zgodnie z planem

Damian [email protected]

Służby policyjne i wojskowe zostaną postawione w stan najwyższej gotowości. Trwają prace przygotowawcze do szczytu NATO w Warszawie.

Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku - szczyt NATO w Warszawie. W czwartek na stadionie PGE Narodowy rozpoczęły się prace dostosowujące to miejsce do wydarzenia. W piątek zaś odbył się briefing prasowy, w którego trakcie przedstawiciele resortu obrony zaprezentowali aktualny stan przygotowań do imprezy.

Bogdan Ścibut, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej, zaznaczył, że stadion od 26 maja do końca trwania szczytu będzie pod nadzorem ministerstwa. Dodał, że firmy odpowiedzialne za przygotowania do szczytu były weryfikowane, m.in. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zapewnił, że teraz nie ma żadnych zagrożeń dotyczących organizacji szczytu NATO w Warszawie. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. - Służby pracują nad tym, aby wyeliminować potencjalne zagrożenia - powiedział Bartłomiej Misiewicz.

Do Warszawy przyjedzie około 57 delegacji z różnych krajów świata. Resort obrony będzie odpowiedzialny za przygotowanie głównego miejsca obrad, za transport oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

- Jest to największe przedsięwzięcie pod względem liczby uczestników, delegacji oraz zaangażowanych środków w historii sojuszu - poinformował Artur Wiliński, przewodniczący resortowego zespołu MON do spraw organizacyjnego przygotowania szczytu NATO. Dodał, że na szczyt przyjedzie 28 delegacji państw członkowskich NATO, 26 delegacji państw partnerskich, delegacje Unii Europejskiej, ONZ oraz Banku Światowego. Na chwilę obecną jest to około 2 tys. osób.

Rzecznik resortu obrony mówił także podczas konferencji, że minister Antoni Macierewicz odbywa spotkania z naszymi partnerami, którzy popierają stałą rotacyjną obecność NATO na terenie Polski.

Autor: Damian Witek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.