Morderstwo w Świeciu. Dziadek zapowiada walkę o wnuczkę

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

Morderstwo w Świeciu. Dziadek zapowiada walkę o wnuczkę

Jakub Keller

Nie chce, aby dziecko trafiło do matki podejrzanej o zabójstwo.

Kobieta podejrzana o zabójstwo 29-letniego mieszkańca Świecia złożyła wniosek, by ich wspólne, roczne dziecko było przy niej w areszcie.

Sąd wydał decyzję. Teraz czas na dyrektora

Sąd Rejonowy w Świeciu rozpatrzył wniosek pozytywnie. To nie oznacza jednak, że decyzja w tej sprawie zapadła już na dobre.

Jak podkreśla Maria Krutnik-Ratkowska, prezes Sądu Rejonowego w Świeciu, ostateczny głos w tej sprawie należy do dyrektora zakładu karnego w Grudziądzu, w którym na trzy miesiące aresztowana została podejrzana.

- Dyrektor podejmie decyzję w oparciu o stanowisko sądu. Nie mógłby jednak wyrazić zgody, gdyby opinia sądu w tej sprawie była negatywna - mówi Krutnik-Ratkowska.

Dziadek złożył własny wniosek

Z informacji jakie udało nam się zebrać wynika, że o opiekę nad dzieckiem walczy także dziadek dziecka, ojciec zamordowanego mężczyzny.

Potwierdzono nam to w sądzie. - Równolegle do wspomnianego wniosku matki, rozpatrujemy także wniosek dziadka dziewczynki o umieszczenie jej w rodzinie zastępczej. Ta sprawa jest na etapie uzupełniania braków formalnych - mówi prezes sądu Krutnik-Ratkowska.

Ma troje swoich dzieci. Twierdzi, że da radę

Ojciec zamordowanego mężczyzny samotnie opiekuje się już trójką własnych dzieci, lecz - jak sam podkreśla - także wnuczce jest wstanie zapewnić wszystko czego ona potrzebuje.

- Będę walczył o wnuczkę. Chcę zapewnić jej dobre dzieciństwo. Aż w boku mnie ściska, gdy pomyślę, że może trafić do matki do więzienia - mówi mężczyzna.

Matce grozi dożywocie

Przypomnijmy że do zabójstwa ojca dziecka doszło w sobotę 15 lipca, około godziny siódmej. Wtedy pogotowie ratunkowe powiadomiło policję, że w jednym z mieszkań w Świeciu ratownicy udzielają pomocy medycznej mężczyźnie z raną kłutą klatki piersiowej.

Nie udało mu się pomóc, 29-latek zmarł. W ubiegłą sobotę odbył się jego pogrzeb.

Zatrzymana została partnerka zamordowanego. Prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa, sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.