MotoMikołaje znów w akcji! Zawiozą prezenty dzieciom

Czytaj dalej
Fot. Adrian Kuźmiuk
Julita Januszkiewicz

MotoMikołaje znów w akcji! Zawiozą prezenty dzieciom

Julita Januszkiewicz

Chcemy pobić rekord - mówi Mariusz Dobrowolski, jeden z organizatorów akcji MotoMikołaje Białystok 2018. Podlascy motocykliści zbierają pieniądze, by pomóc wychowankom z domów dziecka.

Za nami kwesty w czterech białostockich galeriach handlowych. - Akcja była udana. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Stan konta rośnie z dnia na dzień. Rekord ubiegłorocznej akcji w 99 procentach zostanie pobity - cieszy się Mariusz Dobrowolski.

Wtedy motocykliści uzbierali ok. 46 tys. zł.

W tym roku motocykliści chcą przekazać 140 paczek dla wychowanków z Domu Dziecka w Supraślu, Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku oraz Domu Dziecka w Krasnem. Dzisiaj o godz. 19 w MotoPubie rozpocznie pakowanie paczek. Powinny być gotowe 1 grudnia. Wtedy też zaplanowano finał akcji. W sobotę od godz. 10 pod Moto Pubem (ul. Młynowa) zbiorą się motocykliści. O godz. 11.30, obładowani prezentami, wyruszą do Folwarku Nadawki. To tam odbędzie się impreza dla dzieci.

- Będzie ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek. Oczywiście, najmłodszych gości odwiedzi święty Mikołaj. Dzieci będą też mogły obejrzeć muzeum i pokaz sokolnictwa oraz MotoMikołaja Dragona na parolotni - wylicza Mariusz Dobrowolski.

W sobotę motocykliści przekażą Grupie Ratowniczej MEDIVAL - Moto-Ambulans. Będzie to pierwszy w Białymstoku i województwie podlaskim taki pojazd. Zostanie kupiony za pieniądze zebrane podczas akcji MotoMikołaje Białystok 2018. Taki motocykl kosztuje 10 tys. zł

- Kupimy też łóżka z Ikei dopasowane do wzrostu dziecka, telewizory, odkurzacze oraz sprzęt AGD - wylicza jeden z organizatorów akcji.

Ukoronowaniem akcji będzie jej finał z Motocyklowymi Mikołajkami w MotoPub, który rozpocznie się o 18. Będzie można wziąć udział w konkursach oraz licytacjach podarunków ufundowanych przez partnerów akcji.Zagrają również dwa zespoły muzyczne w klimacie reggae Blue Mahoe oraz JMS Radom.

Julita Januszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.