MTP sprzedaje teren w centrum pod wielkie osiedle

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Karolina Koziolek

MTP sprzedaje teren w centrum pod wielkie osiedle

Karolina Koziolek

Międzynarodowe Targi Poznańskie przymierzają się do sprzedaży 6,5 ha gruntu między ulicami Grunwaldzką, Matejki a Ułańską. Szacuje się, że teren jest wart 50-70 mln zł. Ma tam powstać nowe osiedle.

- Ewentualna data rozpoczęcia procesu sprzedaży jeszcze nie jest znana. Zleciliśmy wykonanie koncepcji zabudowy dla tego terenu, która będzie załącznikiem do wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Zależy nam bowiem na tym, aby po sprzedaży w przyszłości dzielnica nie straciła swojego unikalnego charakteru

- informuje Karolina Nawrot, rzecznik prasowy MTP. - Dzięki sprzedaży nieruchomości Targi zyskałyby środki na dalszy rozwój - dodaje.

Na razie jest ściernisko, ale będzie...

Między ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w tej chwili działa wielki parking, który nie jest w pełni wykorzystywany, stoi tam pięć niskich budynków mieszkalnych z czerwonej cegły - dwa przy ulicy Matejki i trzy od ulicy Grunwaldzkiej. Od kilku lat od strony ulicy Matejki działa też sklep Biedronka.

MTP czeka na operat szacunkowy, który ma wycenić nieruchomość. MTP wstępnie szacują, że teren może być wart między 50 a 70 mln zł. Władze miasta i Targów obiecują, że teren nie zostanie sprzedany dopóki niepowstanie tam koncepcja planu miejscowego. Prace nad projektem już się rozpoczęły.

Jak mają wyglądać bloki nowego osiedla i w jaki sposób zostanie do niego zorganizowany dojazd? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Koziolek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.