WM

Mundialowa "stefa kibica" w Bydgoszczy zagrożona. Czas goni, a przetargu nie ma

Podczas rozgrywek Euro 2016 bydgoszczanie nie korzystali z miejskiej „strefy kibica”, bo jej nie było. Fot. Dariusz Bloch Podczas rozgrywek Euro 2016 bydgoszczanie nie korzystali z miejskiej „strefy kibica”, bo jej nie było.
WM

Mundialowa „strefa kibica” w Bydgoszczy pod znakiem zapytania. Ratusz chce wynająć zewnętrzną firmę, ale jeszcze nie ogłosił przetargu. Czas goni, a kasy zbyt wiele nie ma.

„Strefy kibica” w Bydgoszczy to już kilkuletnia tradycja - tak samo jak w innych miastach Kraju. To miejsce, w którym ogląda się mecze, kibicuje, pije piwo i dobrze się bawi. W tym roku w połowie czerwca rozpoczynają się w Rosji zmagania najlepszych drużyn piłkarskich świata.

Bydgoszcz aspirująca do miasta sportu też chce mieć w tym roku „strefę kibica”.

Ale pojawiają się problemy...

Czy aby będzie?

„14 czerwca rusza największa impreza sportowa w tym roku na świecie - Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji. Czy w planach miasta jest organizacja cieszącej się wielką popularnością tzw. „stref kibica”, w których bydgoszczanie mieliby możliwość wspólnego przeżywania sportowych emocji” - pytał już w marcu tego roku radny Paweł Bokiej.
W tym roku retransmisją Mundialu 2018 zajmuje się Telewizja Polska.

Odpowiedź wówczas udzielona prze prezydenta Rafała Bruskiego była prosta. „Niestety, nadawca nadal nie określił szczegółowych zasad przyznawania do publicznych pokazów w ramach Mundialu 2018. Opierając się na doniesieniach prasowych, należy przypuszczać, że koszty praw do pokazów można przypuszczać, że koszty praw do pokazów nie będą wygórowane.”

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Kto zajmie się organizacją strefy kibica?
 • Gdzie powstanie strefa?

 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.