Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Muzeum Żydów przy Bohaterów Getta 9. Gmina żydowska wycofuje się. Muzeum nie będzie

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Muzeum Żydów przy Bohaterów Getta 9. Gmina żydowska wycofuje się. Muzeum nie będzie

Tomasz Mikulicz

Na biurko prezydenta Białegostoku i przewodniczącego rady miasta trafiło pismo z podpisami 46 mieszkańców bloku przy ul. Bohaterów Getta 7. To protest przeciwko pomysłowi przekazania na rzecz gminy żydowskiej domu pod numerem dziewiątym. Protest zadziałał. Budynek z 1924 roku może być zburzony.

O przekazanie domu gminie żydowskiej zamierzała wystąpić do prezydenta przedstawicielka gminy żydowskiej Lucy Lisowska, gdy dowiedziała się, że władze chcą budynek rozebrać.

- Dom stoi tuż obok kirkutu, na terenie którego co roku obchodzona jest rocznica powstania w białostockim getcie. Jeśli prezydent przekaże nam ten budynek, wyremontujemy go na własny koszt i stworzymy w nim chociażby muzeum - mówiła na naszych łamach.

Mieszkańcy wspomnianego bloku przekonywali jednak, że najlepiej, gdyby w miejscu domu powstał parking. Bo w okolicy nie ma gdzie parkować. - Poza tym dom stoi tak blisko naszego bloku, że jest problem z dojazdem karetki - mówili na spotkaniu z radnymi i urzędnikami.

Padł jeszcze jeden - delikatnie mówiąc - mało merytoryczny argument. Dwie starsze panie pytały, co by było, gdyby Polacy chcieli stworzyć muzeum tuż przy bloku w Jerozolimie?

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mikulicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Z tymi pożarami niechcianych budynków oraz ostatnio także i składowisk śmieci oraz innych łatwopalnych odpadów, to się nie zgodzę. Proszę zauważyć, że ze spalenia zrobiła się łatwa, a przede wszystkim tania metoda na pobycie się zawadzającego budynku lub niechcianych, drogich w utylizacji śmieci. Oczywiście i tu i tu nie wykrywa się sprawców, czyli ktoś przygotowuje się do tego wręcz profesjonalnie. Proszę zobaczyć co się dzieje na Bojarach - stoi jakiś zawadzający stary, drewniany budynek i nie wiadomo co z nim zrobić, a miejsce na coś nowego jest bardzo cenne, więc ulega "samozapłonowi" i problem znika, To znaczy najpierw trochę postraszy czarnymi zgliszczami, a później ktoś się zlituje i wyczyści teren. Wtedy można już spokojnie budować coś nowego. Podobnie jest ze śmieciami : utylizacja lub zagospodarowanie drogo kosztuje, więc składowisko ulega "samozapłonowi" i teoretycznie problem z głowy. Środowisko trochę ucierpi, ale kogo to obchodzi - samo się oczyści. Tylko w tym roku zanotowano już kilkaset takich pożarów - ostatnio znów w naszych podlaskich Studziankach i na dniach to składowisko zużytych opon. Jakoś tylko dziwne, że ZAWSZE taki "samozapłon" ma miejsce w nocy, często pod nieobecność pracowników i oczywiście monitoring nic nie zarejestruje.

plus.poranny.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.