Muzyczna podróż do stolicy walca

Czytaj dalej
Fot. mat. organizatora
Anna Kopeć

Muzyczna podróż do stolicy walca

Anna Kopeć

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów na całym świecie. 14 listopada będą mieli okazję zobaczyć także białostoczanie.

Nie zostawił po sobie wiele. Los nie dał mu szansy na Straussowska Orkiestra Festiwalowa zaprezentuje najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wiedeńska krew”, „Noc w Wenecji”. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca „Nad pięknym modrym Dunajem” i „Marsza Radetzkiego”. Piękne układy choreograficzne prezentowane przez najlepszych tancerzy baletowych w Polsce sprawią, że spektakl ten będzie niesamowitym przeżyciem.

Tego wieczoru soliści, balet oraz Straussowska Orkiestra Festiwalowa wystąpią pod dyrekcją charyzmatycznego wiedeńskiego dyrygenta Hansa Petera Mansera. Na scenie wystąpi prawie 50-osobowy zespół, a wśród wykonawców będą m.in. Sabina Zapiór, Małgorzata Rodek, Tomasz Janczak, Tomasz Tracz.

Strauss Gala to projekt powstały z inicjatywy maestro Marka Tracza i realizowany przez Agencję Pro Musica od lutego 1996 roku, kiedy to odbył się premierowy koncert w Berlinie.

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert prezentowany był w salach koncertowych i operach wielu europejskich miast, m.in. w Berlinie, Zurychu, Oslo, Kopenhadze czy Brukseli. Straussowska Orkiestra Festiwalowa co roku odbywa tournée po Chinach, gdzie ich koncerty obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Anna Kopeć

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.