My Toruń przedstawił kandydatów do Rady Miasta

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Szymon Spandowski

My Toruń przedstawił kandydatów do Rady Miasta

Szymon Spandowski

Komitet Wyborczy My Toruń zarejestrował listy i przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta

Członkowie komitetu wyborczego My Toruń zachęcają do udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i do głosowania na swoich kandydatów. W poniedziałek wieczorem zarejestrowali listy kandydatów do Rady Miasta.

- Są to osoby, które pracują w biznesie, zajmują się kulturą, mają doświadczenie w samorządzie, w różnych organizacjach - zachwala swoich współpracowników Sylwia Kowalska, kandydatka tego ugrupowania na prezydenta Torunia.

W okręgu numer 1, czyli na Skarpie, Kaszczorku i lewym brzegu listę otwiera Maciej Cichowicz, dzieląc ją z: Katarzyną Kluczwajd, Anną Świtoń, Wojciechem Osmańskim, Danutą Stępkowską, Hubertem Kowalewskim, Zygmuntem Łojkiem, Danutą Niebrzegowską i Maciejem Neumannem.

W okręgu nr 2, obejmującym Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Działki Św. Józefa, na pierwszym miejscu znalazł się Ryszard Mosiołek, „dwójka” przypadła natomiast Agnieszce Górnej.

- W Radzie Okręgu Chełmińskie, w której działam walczymy o to, aby dojazd do szpitala na Bielanach i trzeci odcinek Trasy Średnicowej były zbudowane w sposób nowoczesny - mówi kandydatka. - Władze miasta muszą naprawdę wsłuchiwać się w głos mieszkańców, korzystać z ich doświadczeń i mądrości, doceniać ich inicjatywy. Tak rozumiem wspólne budowanie miasta, w którym wszyscy będziemy się czuli u siebie.

O mandat w tym okręgu będą się ubiegali również: Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Maćkowiak, Katarzyna Krynicka-Szroeder, Dagmara Jurkiewicz i Paweł Kołacz.

Liderem listy w okręgu nr 3 (Starówka, Chełmińskie Przedmieście, Wrzosy, Jar) jest Maciej Karczewski. Drugie miejsce zajmuje Marcin Łowicki.

- Nie jestem gwiazdą, nie jestem znanym sportowcem, działam na rzecz Torunia i jego mieszkańców - mówi Łowicki. - Miasto realizowało już kilka moich projektów, m.in. ocieplenie Hospicjum „Nadzieja”, budowa szczeniakarni w schronisku dla zwierząt, czy zazielenienie ekranów akustycznych. Zależy mi na walce ze smogiem, korkami i na tym, aby Toruń był dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek czy stopień niepełnosprawności.

- Z numerem trzecim wystartuje pan Józef Wierniewski, wieloletni dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego, duma i potęga toruńskiej „Solidarności” - przedstawił kandydata Maciej Karczewski.

Poza optometrystą, społecznikiem oraz emerytowanym dyrektorem „Piątki” o mandaty w okręgu nr 3 ubiegać się będą: Agata Malchrowicz, Paulina Sikorska, Artur Grzegorz Jankowski, Justyna Śmietańska-Bojanowska i Paweł Kwiatkowski.

W okręgu nr 4 obejmującym Jakubskie Przedmieście, Mokre, Rubinkowo, Bielawy, listę otwiera Sylwia Kowalska, za nią znaleźli się: Piotr Marach, Robert Czekański, Małgorzata Zamojska, Joanna Szulczyńska, Szymon Fiutak, Agata Chyżewska-Pawlikowska, Kamil Czeszel oraz Grzegorz Dawidowicz.

Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.