Na drodze krajowej nr 65 giną ludzie. Mieszkańcy Dobrzyniewa Dużego chcą sygnalizacji świetlnej

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Julita Januszkiewicz

Na drodze krajowej nr 65 giną ludzie. Mieszkańcy Dobrzyniewa Dużego chcą sygnalizacji świetlnej

Julita Januszkiewicz

Niebezpieczne, dochodzi tutaj do wypadków. Takie jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 65 z ulicami: Białostocką i Kościelną w Dobrzyniewie Dużym. Mieszkańcy mają dosyć. Proszą o sygnalizację świetlną. Zarządca drogi na razie wprowadzi ograniczenie prędkości.

- To był młody chłopak. Miał tylko 29 lat - wzdycha Mieczysław Citko, sołtys Dobrzyniewa Dużego. Rozmawiamy przy przydrożnym krzyżu, który stoi przy drodze krajowej nr 65. Wokół płoną znicze. Nagrobek upamiętnia mężczyznę, który zginął tutaj w tragicznym wypadku.

To skrzyżowanie krajówki z ulicami: Białostocką i Kościelną w Dobrzyniewie Dużym. Panuje tutaj duży ruch. Co chwila przed naszymi oczami migają tiry i samochody osobowe. - Ta droga jest bardzo niebezpieczna. Często dochodzi tutaj do wypadków. Jakiś czas temu zginął motocyklista. Właściwie nie ma tygodnia, żeby nie zdarzyło się tu coś pomiędzy stłuczką a wypadkiem śmiertelnym - denerwuje się Piotr Kłosowski, jeden z mieszkańców.

Jak poinformowała nas mł. asp. Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji, od początku tego roku na skrzyżowaniu w Dobrzyniewie Dużym doszło do dwóch wypadków i dwóch kolizji, które zgłoszono policji. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

Jednak mieszkańcy boją się, że ofiar będzie tutaj znacznie więcej. Żyją w poczuciu zagrożenia. - Może tu zginąć wiele ludzi, czego nikomu nie życzę. Boję się o swoje dzieci, swoich bliskich, znajomych - niepokoi się Katarzyna Winnicka, inna mieszkanka.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • do kogo mieszkańcy zwracali się o pomoc

 • co rozwiązałoby problem wypadków

 • co o problemie myśli GDDKiA

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.