Na drodze skrzywdzonej przy porodzie kobiety stanął anioł. I działa!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

Na drodze skrzywdzonej przy porodzie kobiety stanął anioł. I działa!

Małgorzata Oberlan

Są już pieniądze na operację pani Agaty, która w chełmińskim szpitalu „pękła gwieździście przy porodzie”. Jest specjalista, który zabieg wykona. Wszystko to zasługa Magdaleny Chrobak.

Co byś zrobił, gdyby to była Twoja żona, matka, siostra? - zapytała Magdalena Chrobak, uruchamiając zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl pod hasłem „Odzyskać godność po porodzie”. Pytanie zelektryzowało wielu. Do końca kwietnia 295 osób wpłaciło łącznie 9 tys. 274 zł, czyli 107 procent kwoty potrzebnej na zoperowanie pani Agaty spod Chełmna. A zbiórka jeszcze trwała...

Skrzywdzona przy porodzie

Historię pani Agaty dzięki naszej publikacji „Pękła gwieździście. Całkowicie zaszyli ją po porodzie” (24.11.2017 rok) poznały tysiące osób. Artykuł można było przeczytać w wielu gazetach naszej grupy prasowej. Sprawą zainteresowała się też telewizja Polsat. Głosom oburzenia nie było końca, bo nad tym, co spotkało naszą bohaterkę, nie da się przejść do porządku dziennego.

W 2013 roku, rodząc swoje czwarte dziecko w Szpitalu Powiatowym w Chełmnie, pani Agnieszka „pękła gwieździście”, jak określiła to położna. Poród odbywał się późnym wieczorem.

- Położna zaczęła mnie zszywać. Żadnego lekarza przez cały ten czas nie było. Położna powiedziała, że założy mi trochę więcej rozpuszczalnych szwów, „żebym nie została kaleką”. Te słowa pamiętam do dziś - opowiadała nam pani Agata.

Nazajutrz rano był obchód, ale nikt szczególnie się panią Agatą nie zainteresował. Wypisano ją z dzieckiem po trzech dniach. W domu odkryła, że jest cała pozszywana. - Częściowo nawet do nogi i dlatego ledwo chodziłam. Odbyt miałam zaszyty całkowicie. Załatwiać się mogłam i mogę do dziś tylko przodem, przez pochwę, co po prostu jest koszmarem - mówi kobieta.

- Jak wygląda moje życie „z tym”? Pieluchomajtki to konieczność. Jeśli w ogóle gdzieś wychodzę, muszę mieć przy sobie środki higieniczne i ubrania na zmianę. Pierwszy posiłek jem o godzinie 18. Jestem cieniem samej siebie, bo schudłam ponad 30 kilogramów - wyznaje pani Agata.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.