Na ławeczkach z piwem, potem sikają na krzaczki

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak / zdjęcie ilustracyjne
Anna [email protected]

Na ławeczkach z piwem, potem sikają na krzaczki

Anna [email protected]

Od kilku tygodni słyszymy o panach, którzy stale zajmują ławeczki z boku Polomarketu i bywa, że budzą zgorszenie. Policja jest bezradna.

Niebywałe - w centrum miasta, na deptaku, blisko kościoła. Dzień po dniu. Te same twarze, bywa, że i ta sama ławeczka. Do sklepu kilka kroków, więc są wzmacniające procenty i miłe chwile w promieniach słońca.

Panowie nawet się nie kryją, że piją. Bywa, że załatwiają też potrzeby fizjologiczne. - Tylko się odwrócił, zrobił dwa kroki, i wysikał się na krzaczki przy Polo, nie patrząc nawet, czy ktoś akurat idzie - mówi kobieta. - I to wszystko pod okiem kamer z monitoringu.

I tu jest problem, bo monitorów, jak dawniej było jeszcze za Straży Miejskiej, nikt nie śledzi, a policyjnych pieszych patroli w mieście nie ma. Justyna Przytarska, rzeczniczka policji, mówi, że ostatnio w gminie są codziennie nawet dwa patrole, ale zmotoryzowane. - Zdarzeń i interwencji w gminie jest sporo - mówi. - Nie postawimy policjanta, by stał przy panach. Reagujemy na sygnały.

Sama rzeczniczka potwierdza, że jest problem, bo i ona jako mieszkanka też jest go świadoma. Gdy coś widzi, od razu powiadamia dyżurnego. Jak mówi, to jedyna możliwa metoda - dzwonić. Szczególnie, jeżeli widzimy, że delikwenci piją, co jest podstawą do interwencji. Dodaje jednak, że bywają one, niestety, mało skuteczne, bo panowie to bezdomni i nie przejmują się mandatami, których nie opłacają. Gdy widzą zbliżających się mundurowych, zachowują się poprawnie. Osobną kwestią jest monitoring - do tematu wrócimy. Policja czasami o niego występuje. Nagrania często są złej jakości.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.