Na maturze będzie się liczyć samodzielne myślenie i kształtowanie wypowiedzi

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Małgorzata Klimczak

Na maturze będzie się liczyć samodzielne myślenie i kształtowanie wypowiedzi

Małgorzata Klimczak

Według nowej podstawy programowej nauczania ogólnego uczniowie mają być wszechstronnie wykształceni, oczytani, potrafić rozwiązać problemy i myśleć logicznie.

W przyszłym roku szkolnym uczniowie liceów i techników rozpoczną naukę według nowej podstawy programowej. Ma ona odejść od profilowania szkół.

W tym roku ze szkół podstawowych wyjdą pierwsze roczniki klas VIII, które już uczyły się według nowej podstawy programowej. Rozpoczną naukę w 4-letnich liceach i 5-letnich technikach, które będą miały nową podstawę programową. W 2023 roku będą zdawać pierwszą maturę według nowej podstawy programowej.

Duże znaczenie dla rozwoju młodego człowieka oraz jego sukcesów w dorosłym życiu ma nabywanie kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja i współpraca w grupie, w tym w środowiskach wirtualnych, udział w projektach zespołowych lub indywidualnych oraz organizacja i zarządzanie projektami, stąd duży nacisk na takie umiejętności.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.