Na początku roku w Nowej Soli ruszy budowa fabryki znanych na świecie wafli ryżowych. Będzie praca

Czytaj dalej
Fot. Arch. LUW
Eliza Gniewek-Juszczak

Na początku roku w Nowej Soli ruszy budowa fabryki znanych na świecie wafli ryżowych. Będzie praca

Eliza Gniewek-Juszczak

W południowej strefie gospodarczej w Nowej Soli powstanie fabryka, w której będą produkowane znane wafle ryżowe. Trwa projektowanie obiektu. Ile osób znajdzie tam pracę?

Przypomnijmy, o nowym inwestorze dla miasta tuż po wyborach do parlamentu napisał na Facebooku Wadim Tyszkiewicz. „Mamy to. Mamy kolejnego pracodawcę i płatnika podatków. Holenderski koncern spożywczy na strefie południowej wybuduje nową fabrykę przy rondzie Województwa Lubuskiego. A nie mówiłem, że Nowa Sól jest skazana na sukces?”

Wadim Tyszkiewicz podkreślił również, że to dla niego wielka sprawa, że mieszkańcom na koniec prezydentury zapewnił miejsca pracy i podatki na kulturę, sport i inne rzeczy.

- Budowę rozpoczniemy w pierwszym kwartale 2020 roku - mówi "GL" Linsey van den Akker, Management Assistant

Działkę za 2,2 mln zł plus Vat kupiła firma, która produkuje znane wafle ryżowe. Trwają prace przy projektowaniu fabryki. – Budowę rozpoczniemy w pierwszym kwartale 2020 r. – odpowiedziała na nasze pytania Linsey van den Akker z SanoRice Holding B.V. w Holandii. Początek produkcji spodziewany jest bardzo szybko, bo już na trzeci lub czwarty kwartał przyszłego roku. – Na starcie produkcji planowane jest zatrudnienie około 45 pracowników – dodała przedstawicielka firmy. Ta liczba docelowo może przekroczyć nawet 200 osób.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.