Na prowincji pacjentów nie brakuje. Ale pieniędzy bardzo! Szpital w Głuchołazach ma 2,8 miliona złotych długu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Na prowincji pacjentów nie brakuje. Ale pieniędzy bardzo! Szpital w Głuchołazach ma 2,8 miliona złotych długu

Krzysztof Strauchmann

2,8 miliona złotych zobowiązań wymagalnych, najpilniejszych, których termin spłaty już minął – tyle długów ma szpital w Głuchołazach. Dyrekcja szpitala wystąpiła do władz powiatu nyskiego o udzielenie kolejnej pożyczki na ich spłatę.

Pożyczka nie wchodzi w grę. Nie pozwalają na to przepisy o finansach samorządów - komentuje wicestarosta nyski Jacek Chwalenia. - Zastanawiamy się natomiast nad poręczeniem bankowego kredytu na spłatę całości zobowiązań wymagalnych SP ZOZ. Mamy pomysł na ten szpital, na pewno będzie istniał. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

W środowisku medycznym i politycznym mówiło się o różnych koncepcjach dla szpitala w Głuchołazach. Np. o połączeniu go z sąsiednim szpitalem MSW, albo z szpitalem w Nysie. Ograniczenie działalności oznacza jednak gorszy dostęp do świadczeń medycznych w 14 tysięcznym mieście, w sezonie licznie odwiedzanym przez turystów.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.