Marta Mikołajska

Na scenie jak ryba w wodzie Maksymilian Łapiński, bydgoszczanin w „The Voice of Poland”

Maksymilian Łapiński z drużyny Patrycji Markowskiej awansował do najlepszej szesnastki „The Voice of Poland” emitowanego w TVP 2 Fot. Nadesłane Maksymilian Łapiński z drużyny Patrycji Markowskiej awansował do najlepszej szesnastki „The Voice of Poland” emitowanego w TVP 2
Marta Mikołajska

Maksymilian Łapiński pochodzi z Fordonu. Śpiewa, komponuje własne utwory, ale największą radość sprawia mu dzielenie się swoją pasją z publicznością.

Wychowałeś się w Bydgoszczy. Jak wspominasz ten okres?

Bardzo pozytywnie. Mam mnóstwo pięknych historii związanych z tym miejscem. Uwielbiam klimat naszego miasta - jest wyjątkowy. Odpowiada mi równowaga między centrum Bydgoszczy a Fordonem, gdzie mieszkam. Jest tam bardzo spokojnie, a chodząc po fordońskich „górkach”, można się całkiem dobrze „zresetować”.

Jak wyglądała Twoja droga muzyczna?

W moim domu muzyka była od zawsze. Mama gra na gitarze, tata na harmonijce. Moje rodzeństwo także było blisko z muzyką. Myślę, że po prostu nasiąknąłem tymi dźwiękami. Od brata podpatrywałem pierwsze chwyty na gitarę. Zaczęło się w podstawówce. Pierwsze małe koncerty grałem w MDK-u. W liceum założyłem z kumplami zespół, gdzie debiutowałem jako wokalista, jednak nadal bardziej myślałem o karierze gitarzysty. Przełomowy był 2013 r. Pojechałem do Grecji. Tam miałem okazję śpiewać przed ogromną publiką, w amfiteatrze. Wtedy poczułem, że śpiewanie to jest „to”!

Przeczytaj dalszą część rozmowy.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.