Tomasz Mikulicz

Na te pomysły nie zagłosujemy w budżecie obywatelskim. Odrzucono 64 projekty

Wśród odrzuconych projektów jest "Największa Burza Mózgów", która miałaby się odbyć na lodowisku BOSiR-u przy ul. 11 Listopada 28. Fot. mat. prasowe UM w Białymstoku Wśród odrzuconych projektów jest "Największa Burza Mózgów", która miałaby się odbyć na lodowisku BOSiR-u przy ul. 11 Listopada 28.
Tomasz Mikulicz

Golf park przy ul. Branickiergo, mini ogród na Nowym Mieście czy strefy wolne od nikotyny na terenie całego miasta. Takie m.in. projekty nie zostały dopuszczone do głosowania w budżecie obywatelskim na 2020 rok.

Na stronie miasta opublikowano projekty, które zostały odrzucone przez zespół ds. budżetu obywatelskiego (w jego skład wchodzą o równo urzędnicy magistratu, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele mieszkańców). Na wiele pomysłów nie zagłosujemy, bo projektodawcy nie doszacowali kosztów. Tak jest chociażby z pomysłem dostosowania ul. Rzemieślniczej i Ogrodniczki do tego, by jeździły po nich autobusy. Zespół stwierdził, że będzie to kosztowało więcej niż 1 mln zł, a projekty maksymalnie o takiej wartości mogą być zgłaszane do BO. Niedoszacowany był też projekt budowy sali do tańca przy al. 100-lecia (budowa byłaby też niezgodna z planem miejscowym).

Część projektów zostało odrzuconych również z tego powodu, że miałyby być realizowane na działkach, które nie są miejskie, bądź takich które w ramach postępowania sądowego mogą być zwrócone poprzednim właścicielom. Tak jest np. z projektem budowy boiska przy ul. przy ul. Pużaka czy wybiegu dla psów na Bacieczkach.

Czytaj też: Mamy do wyboru 90 projektów. Głosowanie w budżecie obywatelskim już od początku października [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.