Marek Białowąs

Na tych targach firmy kusiły ofertami pracy przyszłych fachowców [WIDEO]

Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska Fot. Fot. Marek Białowąs Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska, studentki drugiego roku BHP, na targach szukały ofert pracy po ukończeniu nauki
Marek Białowąs

Aż 73 wystawców wzięło w środę (15 marca) udział w 15 edycji targów pracy na wydziale mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Targi pracy to impreza, która już od piętnastu lat pomaga młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu.

- Studiuję na kierunku BHP i szukam pracy właśnie w tym zawodzie - powiedziała Patrycja Malarz, studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, która przyszła na targi z koleżanką z roku. - Wprawdzie jestem dopiero na drugim roku, jednak już dziś chciałam zorientować się, jakie mam szansę na etat po ukończeniu studiów.

Dla studentów i absolwentów uczestnictwo w targach to doskonała okazja na znalezienie wymarzonej pracy, określenia swojej drogi zawodowej na najbliższe lata czy zdobycia rozeznania w rynku pracy.

Targi to też gratka dla przedsiębiorców, którzy mają możliwość znalezienia wykwalifikowanej kadry.

- Szukamy wielu specjalistów. Od operatorów maszyn, automatyków po analityków produkcji, konstruktorów czy logistyków - mówi Justyna Tywoniuk z nowosolskiej firmy Model Opakowania. - Fachowców z naszej branży opakowaniowej praktycznie w Polsce nie ma. Dlatego zapewniamy wszystkim chętnym trzymiesięczne szkolenie. Szukamy młodych ludzi pełnych zapału, dobrych chęci i uśmiechu.
Na targach było wiele firm, potentatów z regionu jak: Cinkciarz.pl, Eobuwie, ADB, Ikea Industry czy spółek zagranicznych szukających fachowców.

Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska
Fot. Marek Białowąs Patrycja Malarz (z lewej) i Paulina Zyberska, studentki drugiego roku BHP, na targach szukały ofert pracy po ukończeniu nauki
Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.