Na ulice Inowrocławia wyjadą motory z „L”

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Na ulice Inowrocławia wyjadą motory z „L”

Dominik Fijałkowski

Dosyć jeżdżenia do Bydgoszczy. W inowrocławskim oddziale WORD będzie można zdać egzamin praktyczny na motocyklowe prawko.

W 2015 roku w inowrocławskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego do egzaminów teoretycznych przystąpiło ponad 7 tysięcy osób. Tyle samo zdawało egzaminy praktyczne. W tym roku liczby te mogą być jeszcze większe. WORD rozpoczyna bowiem egzaminowanie praktyczne na kategorię prawa jazdy A, czyli na motocykle.

- Dotychczas, obok egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy na samochód osobowy, można było zdawać u nas także egzamin z teorii na motocykl. Jednak, aby zaliczyć jazdę kursant musiał udać się do Bydgoszczy. Teraz przyszli kierowcy jednośladów będą mogli podejść do tego egzaminu w Inowrocławiu - podkreśla Jarosław Kopeć, szef oddziału WORD.

W siedzibie oddziału przy ul. Orłowskiej 48 przyjmowane są już zapisy na praktyczny egzamin motocyklowy. Biuro Obsługi Interesanta czynne jest codziennie od godz. 7 do godz. 15.

Pierwszy taki egzamin przeprowadzony zostanie 18 kwietnia.

- Kursant będzie musiał wykonać obowiązkowe elementy na placu manewrowym, czyli przejechać tak zwaną ósemkę, wykonać slalom ze średnią prędkością 30 kilometrów na godzinę oraz ominąć przeszkody jadąc minimum 50 kilometrów na godzinę. Trzeba będzie też ruszyć na wzniesieniu. Jeśli zadania zostaną wykonane dobrze, wtedy rozpocznie się drugą część praktycznego egzaminu na ulicach miasta - dodaje Jarosław Kopeć.

W inowrocławskim WORD myśli się o dalszym rozszerzeniu oferty. Mają to być kursy umożliwiające obniżenie liczby punktów karnych. - Do tego zadania przymierzymy się jednak dopiero po planowanej modernizacji naszej siedziby. Aby prowadzić kursy, musimy mieć odpowiednio przygotowane pomieszczenie - zauważa szef oddziału.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.