Marzena Sutryk

Nabór do policji. Szukają nowych funkcjonariuszy. Jest oferta

Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji, zachęca do zapoznania się z autorskim programem „Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w nasze s Fot. Radek Koleśnik Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji, zachęca do zapoznania się z autorskim programem „Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w nasze szeregi”
Marzena Sutryk

Praca w policji? Nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy średnie wykształcenie. Do tego są wolne etaty.

Zachodniopomorska policja planuje w tym roku przyjąć 310 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się jeszcze w grudniu. W tym także do koszalińskiej komendy. Stąd też szeroko zakrojona akcja pod hasłem „Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w nasze szeregi”, która jest prowadzona nie tylko w Koszalinie, ale w całym kraju, przez poszczególne jednostki.

- To kampania informacyjna, mająca na celu zachęcanie potencjalnych kandydatów do podjęcia pracy w policyjnych szeregach - mówi sierż. Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy.

- Adresatem przedsięwzięcia jest przede wszystkim młodzież uczęszczająca do szkół średnich, zwłaszcza klas maturalnych, która w najbliższym czasie będzie decydowała o swojej dalszej edukacji bądź podjęciu pracy zawodowej. Działania koszalińskich funkcjonariuszy będą prowadzone przez cały rok szkolny, to będą m. in. zajęcia z udziałem mundurowych.

- W naszej komendzie jest obecnie dziesięć wolnych etatów - mówi Beata Gałka.

- Nowością jest to, że zainteresowani mogą składać dokumenty na miejscu, czyli w koszalińskiej jednostce, nie muszą w tym celu jechać specjalnie do Szczecina, do komendy wojewódzkiej, jak to było wcześniej.

Dodajmy, że na początek przyjęty do pracy w policji zaczyna od patrolowania ulic.

Kursant po testach, rozpoczynający szkolenie podstawowe w szkole policji, dostanie na rękę ok. 1,9 tys. zł; po szkoleniu, gdy podlega konkretnej jednostce - ok. 2,6 tys. złotych.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.