Nagła zmiana dyrektora w gliwickim Instytucie Onkologii

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Nagła zmiana dyrektora w gliwickim Instytucie Onkologii

Agata Pustułka

Dyrektor Centrum Onkologii odwołał prof. Leszka Miszczyka ze stanowiska dyrektora. Nowym dyrektorem ma być prof. Krzysztof Składowski. To kierownik I Kliniki Radioterapii w Centrum Onkologii w Gliwicach oraz sekretarz Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

Jak się dowiadujemy dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie prof. Jan Walewski, odwołał w czwartek ze stanowiska pełniącego obowiązki dyrektora Instytutu Onkologii w Gliwicach, prof. Leszka Miszczyka. Do odwołania doszło, gdy prof. Miszczyk przebywa na konferencji naukowej poza granicą.

Ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba. Przecież jeszcze w środę w ministerstwie zdrowia odbyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami gliwickiego szpitala, który walczy o wydzielenie ze struktury warszawskiego Centrum. Radziwiłł obiecał, że zostaną zaprzestane praktyki przekazywania pieniędzy zarobionych przez Gliwice, by ratować fundusze Warszawy i kolejnej krakowskiej filii IO.

Z naszych informacji wynika, że nowym dyrektorem IO w Gliwicach ma zostać wieloletni lekarz tego szpitala prof. Krzysztof Składowski. To kierownik I Kliniki Radioterapii w Centrum Onkologii w Gliwicach oraz sekretarz Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. W piątek ma otrzymać nominację.

Który dyrektor jest lepszy?

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
* Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

Agata Pustułka

Jestem dziennikarką Dziennika Zachodniego. Specjalizuję się w tematyce ochrony zdrowia. Bardzo cieszę się, gdy mogę o medycynie i lekarzach oraz ich osiągnięciach pisać dobrze, gdy przekraczają granice, dokonują niemożliwego. Dla mnie dziennikarstwo to ludzie i ich historie. Życie przynosi najlepsze scenariusze. Fascynuję się polityką i historią Śląska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.