Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości na Politechnice Białostockiej. Znamy laureatów (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agata Sawczenko

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości na Politechnice Białostockiej. Znamy laureatów (zdjęcia)

Agata Sawczenko

Trzeba mieć szeroki zasób wiedzy i dużą kreatywność – mówi Monika Jaromek z IV LO. To ona wraz z koleżankami: Katarzyną Strycharską i Patrycją Płońską zwyciężyły w etapie regionalnym konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, organizowanym przez Politechnikę Białostocką.

Do konkursu zgłosiło się 31 drużyn z podlaskich szkół średnich. Spośród nich jury wybrało 10, które wzięły udział w zmaganiach na Wydziale Inżynierii i Zarządzania PB.

Komisja konkursowa dokonywała wyboru oceniając rozwiązanie zadania przygotowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club. Studenci stworzyli case study – opisali przypadek nowoczesnej, znanej siłowni i klubu sportowego „Fit not Fat”. Placówka ma stałe grono klientów, zakupiła właśnie własną siedzibę, oferuje nietypowe usługi, a jej skarbem jest Julia - charyzmatyczna mistrzyni fitness i trenerka personalna. Julia jest bohaterką kursów treningowych online. Zadaniem uczniów było przygotowanie kampanii, która sprzeda kurs Julii, opracowanie analizy SWOT i strategii komunikacji oraz kanałów marketingowych w nowych mediach z uwzględnieniem cross marketingu.

Te drużyny, które zrobiły to najlepiej, zmierzyły się po raz kolejny w piątek. Drużyny przez półtorej godziny rozwiązywały kolejne zadanie. Tym razem dotyczyło ono młodego fotografa. Drużyny miały za zadanie określić profil jego działalności, klientów, zaplanować pracę i działania promocyjne. Następnie w ciągu pięciominutowej prezentacji o najważniejszych założeniach opowiadały kapitule.

– Ciekawe jest to, że młodzież w tym wieku potrafi już wykazywać przedsiębiorcze myślenie. A my tak ułożyliśmy zadanie, by mogli przy jego rozwiązywaniu brać pod uwagę swoje zainteresowania, swoje pasje. I żeby w taki sposób definiowały ten przyszły biznes fotografika-pasjonata, by ich porady, ich kierunek myślenia był związany z tym, na czym się znają, co wiedzą. A dzięki temu mogą wskazywać nieszablonowe rozwiązania do prowadzenia działalności– dr Romuald Ziółkowski, przewodniczący kapituły.

Zwyciężyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Białymstoku. To Monika Jaromek, Katarzyna Strycharska, Patrycja Płońska.

– Zadaniem fotografa było wyspecjalizowanie się w jednej dziedzinie, czyli w jakiejś sesji, która pozwoliłaby mu kreować się i spełniać. My wybrałyśmy mu duże imprezy, które pozwalają na różnorodność, uczą pracy w różnych warunkach – opowiada o wspólnym pomyśle Monika.

– W takich sesjach może się tam wykazać, spełniać się, wykazać się kreatywnością odnośnie ustawienia osób, odnośnie tła, pleneru, oświetlenia – dodaje Kasia. A Patrycja podkreśla, że jeśli fotograf wyspecjalizuje się w obsłudze imprez, nie będzie musiał bać się sezonowości pracy: –Urodziny, chrzty, śluby. Takie imprezy są przecież przez cały rok. Każdy weekend więc mógłby mieć zajęty. A poza tym te sesje nie wymagałyby specjalnego studia, nie musiałby inwestować – przekonuje.

Jednak samo zaplanowanie pracy fotografa to nie wszystko. Trzeba było przecież jeszcze przekonać kapitułę do swoich pomysłów. Jak im się to udało? – Może sposobem, w jaki przedstawiłyśmy naszą pracę? Może tym, że miałyśmy pozytywną energię, że weszłyśmy z uśmiechem? No i tym, że byłyśmy pewne tego, co mówimy – zastanawiają się dziewczyny.

Teraz przed nimi kolejne zadanie, już w finale ogólnopolskim, który odbędzie się także w Białymstoku - na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej 13 kwietnia.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.