Najlepszy wodzirej w Polsce mieszka w Kolbuszowej. Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum prywatne
Marlena Bogdan

Najlepszy wodzirej w Polsce mieszka w Kolbuszowej. Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017

Marlena Bogdan

Podobno wodzirej jest jak dobry alkohol. Pozbawia wstydu i rozgrzewa do zabawy. Taka jest Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017.

Wyobraźcie sobie, że słyszycie paso doble. Znacie to. Od razu kojarzy wam się z corridą. Walką toreadora z bykiem, w rytmie 2/4, wybijanym przez kastaniety. W tym wypadku rolę toreadora gra kobieta, a byka mężczyzna. Kobiety dostają czerwone chusty i zabawa się zaczyna. Muzyka leci, pary walczą na parkiecie, wybijając rytm stopami, a wśród nich ona - Anna Marut. Najlepsza wodzirejka w Polsce. Paso doble i zabawa, którą stworzyła w rytm tej muzyki, dało jej wygraną w konkursie Wodzirej Roku, organizowanym w Warszawie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wodzirejów. To tu oraz w Katolickim Ośrodku ks. Blachnickiego uczyła się sztuki wodzirejskiej, od 2011 roku.

Oczywiście nie tylko zabawa zdecydowała o nagrodzie. Jury i publiczności spodobała się też odpowiedź Anki na pytanie - co ją satysfakcjonuje w pracy.

Energetyczna petarda

No więc, co ją w pracy satysfakcjonuje?

- Radość ludzi. To, że swoimi działaniami potrafię w nich obudzić chęć do zabawy, wyzwolić dobre emocje i pozytywną energię, która wraca później do mnie jak bumerang i ładuje moje akumulatory - mówi śmiejąc się i gestykulując, przy okazji wyrzucając łyżeczkę z kubka z kawą.

Bo Ania właśnie taka jest, jak mówi o swojej pracy na parkiecie, gestykuluje na wszystkie strony. Gdyby mogła, wstałaby i pokazała, jak zaprasza do zabawy, jak porusza się po scenie. I wszystko to z taką energią i radością, jakby zamiast rąk miała skrzydła.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • po co zatrudnia się wodzireja
 • jak wodzirej przygotowuje się do pracy
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marlena Bogdan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.