Najszacowniejsze grono i najsmutniejsza historia na koniec fatalnej passy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Ryszard Warta

Najszacowniejsze grono i najsmutniejsza historia na koniec fatalnej passy

Ryszard Warta

Najgoręcej od emocji było - w zeszłą sobotę - na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim, gdzie jednocześnie, aczkolwiek i na wszelki wypadek oddzieleni mocnym oddziałem policji w pełnym rynsztunku demonstrowali uczestnicy Marszu Równości zorganizowanego przez toruńskie środowiska LGBT oraz uczestnicy demonstracji „W obronie normalności”.

Co do normalności, to obie grupy mają diametralnie odmienne poglądy. Mieliśmy więc pełen pluralizm poglądów i na dodatek pełen pluralizm widoków, szczególnie gdy obok demonstrujących po obu stronach policyjnych kordonów pojawili się uczestnicy trwającego tego samego dnia zlotu miłośników „Gwiezdnych wojen” ze szturmowcami i całą plejadą kosmicznych postaci. Brakowało tam tylko jeszcze procesji, ćwierćmaratonu i rowerowej masy krytycznej. No, wyjątkowo barwną mamy w tym roku jesień.

Najtańsza oferta w zorganizowanym przez MZD przetargu na montaż tak zwanego aktywnego oznakowania przejeść dla pieszych w 46 miejscach Toruniu opiewa na 428 tysięcy, najdroższa na 796 tys. Niezły rozstrzał. To jedno tylko z wielu działań, które podnieść mają bezpieczeństwo w miejscach wymagających szczególnej ochrony - na przykład na ulicach w obrębie szkół. Szeroko o tym pisaliśmy w środowych „Nowościach”.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.