Najwyższy wyrok w historii w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami. Za zabicie psa sąd skazał sprawcę na 4 i pół roku więzienia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GK
Bogusław Kwiecień

Najwyższy wyrok w historii w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami. Za zabicie psa sąd skazał sprawcę na 4 i pół roku więzienia

Bogusław Kwiecień

Sprawca w brutalny sposób pozbawił życia czworonoga, wbijając kilkukrotnie nóż w jego ciało. Zwierzę nie skonało od razu, jego cierpienie łącznie trwało kilka godzin

Przed Sądem Rejonowym w Tychach zapadł wyrok na mężczyznę, który pobił konkubinę będącą w ciąży i zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Za ten drugi czyn sąd wymierzył sprawcy wyrok 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. - Jest to najwyższy wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem, jaki kiedykolwiek zapadł w Polsce - podkreśla Katarzyna Kuczyńska, zastępca inspektora krajowego, członek Rady Krajowej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" i była szefowa tej organizacji w Oświęcimiu, która w zakończonym kilka dni temu procesie wystąpiła w roli oskarżyciela posiłkowego.

Łączny wyrok za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, pobicie konkubiny, która była w ciąży oraz zniszczenie mienia, Łukasz N. otrzymał 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto w związku z pierwszą częścią wyroku otrzymał 15 lat zakazu posiadania zwierząt oraz nawiązkę sądową w wysokości 6 tys. zł na rzecz ochrony zwierząt dla OTOZ Animals oraz drugiej fundacji - Przystań Ocalenie, która również wystąpiła w charakterze pokrzywdzonego i zarazem oskarżyciela posiłkowego. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Do zdarzenia doszło w powiecie bieruńsko-lędzińskim, sąsiadującym z oświęcimskim, a dokładnie w Lędzinach. Łukasza N. w bestialski sposób znęcał się nad psem Nero, a następnie w brutalny sposób pozbawił go życia, wbijając kilkukrotnie nóż w jego ciało. Niestety zwierzę nie skonało od razu, jego cierpienie łącznie trwało kilka godzin. Ponadto działając w warunkach recydywy miał już za sobą 10 wyroków za różne przestępstwa.

- OTOZ Animals od 17 lat walczy o sprawiedliwość w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Tym razem także od początku do końca uczestniczyliśmy w przewodzie sądowym. Wyrok jaki zapadł w Tychach jest jasnym przekazem, iż nie ma w naszym kraju przyzwolenia na tak bestialskie czyny, a osoby znęcające się nad zwierzętami nie mogą czuć się bezkarne - zaznacza Katarzyna Kuczyńska. - Choć nic nie przywróci już życia pieskowi Nero, to zawsze pozostanie w naszych sercach, a kara jaką poniósł jego oprawca będzie przestrogą innych - ma nadzieję przedstawicielka OTOZ Animals.

Jak dodaje, była pod wielkim wrażeniem prowadzącej sprawę sędziny Agnieszki Żydek-Bortlik. - Uzasadnienie wyroku było naprawdę mocne. Przykre jest tylko to, że ta historia w ogóle się wydarzyła, że wciąż dochodzi do tak potwornych aktów okrucieństwa wobec zwierząt - mówi Katarzyna Kuczyńska.

ŚWIĘTA 2018: ZOBACZ KONIECZNIEBoże Narodzeniena wesoło, czyli memy o świętachTymi życzeniami ZRUJNUJESZ święta! Czego nie życzyć?Najbrzydsze i najdziwniejsze ozdoby świąteczne. Masakra!Najlepsze miejsca na świąteczny spacer w KrakowieBoże Narodzenia kiedyś. To były święta. Pamiętacie?!Niesamowite i magiczne ZIMOWE ZDJĘCIA. Zobacz!Ono w żłobie nie ma prądu. Jak dzieci przekręcają kolędy?Niezwykłe pocztówki świąteczne z dawnych latOd królowej przedmieścia do globalnego koncernu

[reklama]

Bogusław Kwiecień

Komentarze

12
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Solidarnosc spoleczna-POstkomunistyczna sprawiedliwosc !

Sprawcy Stanu Wojennego/Jaruzelski i Kiszczak/ za zabicie okolo 100 Polakow nie zostali ukarani a sprawca zabicia psa bedzie siedzial 4,5 lata w Kiciu !Sprawiedliwosc oslania POstkomunistyczny system !

antek

na ulicy Nad Wierzbakiem, kierowca - sprawca dostał 4 lata więzienia

Figpa

Bardzo proszę o sprawdzanie tekstów na przyszłość a w tym o poprawienie błędu. Sędzina to żona sędziego. Sędzia to kobieta, która pracuje w sądzie.

mateusz czwarty

zawsze sobie obiecywałem że śmiertelnie poważny będę dopiero z chwilą ostatniego oddechu ale teraz z********** ciekawy jestem jaka jest gradacja zwierząt w Kodeksie Karnym.
Może jakiś prawnik mnie oświeci.

karp

My ryby
wiedząc że jesteśmy zwierzętami trzeciego sortu popieramy słuszne postulat kaczek i potępiany beatyfikacje w Polsce psów skoro większość świata docenia także ich wartość rzeźną.

kaczka

My drób,-
rozumiemy że jesteśmy zwierzętami drugiego sortu
ale wobec stwórcy wszyscy powinniśmy być równi i nie rozumiemy dlaczego nasi odwieczni prześladowcy znaczy obszczymurki na takie łaski niczym KRUSowcy zasługują a nas się zawsze bije w kaczy kuper

fel

nareszcie!!!!

abcd

Ciekawe, że po 1989 nikt ubeków nie chciał w więzieniach zamykać. Oni traktowali ludzi gorzej niż ten facet swojego psa. Coś do was dociera?

Spamkiller

Patologię należy tępić bez wyjątków...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.