Napad na bank w Wojaszówce. Zeznania dziewczyny oskarżonego: dostał pismo z urzędu. Powiedział, że został mu tylko napad na bank

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Napad na bank w Wojaszówce. Zeznania dziewczyny oskarżonego: dostał pismo z urzędu. Powiedział, że został mu tylko napad na bank

Ewa Gorczyca

W piątek w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie dwóch młodych mieszkańców Podkarpacia, oskarżonych o napad na placówkę bankową w Wojaszówce. - To, co zrobił Maciek, jest do niego niepodobne. To mogło być załamanie psychicznie. Prowadzenie firmy go przerosło - zeznawała dziewczyna jednego z nich.

20-latek z gminy Wojaszówka i 34-latek z gminy Tarnowiec stanęli przed sądem oskarżeni o napad na placówkę bankową w Wojaszówce koło Krosna, 22 grudnia 2017 roku.

Zdaniem prokuratury działali wspólnie, choć to młodszy nich - Maciej Z. był tym, który pneumatycznym pistoletem gazowym sterroryzował kasjerkę i zabrał 10,5 tys. zł. Maciej G. (to od niego zdaniem śledczych Maciej Z. miał dostać atrapę broni) czekał w pobliżu w samochodzie. Uciekli z pieniędzmi, ale policyjna obława przyniosła skutek. Obaj wpadli w ręce policji.

Maciej Z. przyznał się do napadu. Ale twierdzi, że nakłonił go do tego starszy kolega. Maciej G. zaprzecza, twierdzi, że nie było go w tamtym miejscu.

Podczas piątkowej rozprawy zeznawała dziewczyna 20-latka i jego najbliższy kolega. Mówili o nim w samych superlatywach. Zaradny, grzeczny, życzliwy, po śmierci matki (stracił ją mając 11 lat) i wyjeździe ojca do pracy za granicę, przejął opiekę nad młodszym rodzeństwem. Po II klasie technikum zrezygnował z nauki, założył firmę budowlaną.

W dalszej cześci artykułu m.in.:

 • co zeznawali znajomi oskarżonego Macieja Z.
 • co twierdzi prokuratura
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.