Napad w Katowicach: Młode kobiety pocięte „tulipanem” koło Supersamu. Policja szuka sprawców

Czytaj dalej
Fot. fot. Elwira
Patryk Drabek

Napad w Katowicach: Młode kobiety pocięte „tulipanem” koło Supersamu. Policja szuka sprawców

Patryk Drabek

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach szukają mężczyzny, który pociął rozbitą butelką dwie młode kobiety w centrum Katowic. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy oraz jego kolegów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia, około godziny 3.30. Na ulicy Piotra Skargi w Katowicach, w pobliżu przystanku autobusowego stała grupa pięciu osób - trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Wracali z jednego z katowickich klubów.

- W pewnym momencie do tej grupy podeszło trzech mężczyzn. Jeden z nich zaczepił kobietę - relacjonuje komisarz Aneta Orman, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Mężczyzna stwierdził, że jedna z młodych kobiet ma pójść z nim, ale ona odmówiła. Najpierw doszło do utarczek słownych, a potem do szarpaniny pomiędzy mężczyznami, którzy znajdowali się przy przystanku. Młode kobiety chciały ich rozdzielić.

Jeden z napastników, który zaczepił kobietę, trzymał akurat kebaba oraz butelkę z piwem, którą roztrzaskał i tzw. tulipanem ranił 18-latkę (w policzek) i 24-latkę (w podbródek).

Po zdarzeniu, sprawca i jego dwóch kolegów uciekło. Na miejsce przyjechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Sosnowiczanki zostały przetransportowane do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, które zostało wysłane także do ościennych jednostek, by łatwiej było zidentyfikować napastnika i jego kompanów.

- Przyjęto zawiadomienie w tej sprawie. Zarówno poszkodowane, jak i świadkowie zdarzenia zostali przesłuchani. Cały czas pracujemy nad tą sprawą - podkreśla kom. Aneta Orman.

Postępowanie jest prowadzone w kierunku uszkodzenia ciała (art. 157 kodeksu karnego). Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa Katowice - Północ. Niewykluczona jest zmiana kwalifikacji prawnej tego czynu, ale dopiero po zakończeniu leczenia młodych kobiet i uzyskaniu opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej.

W związku z tym, że do tej pory nie udało się ustalić tożsamości mężczyzn, którzy brali udział w tym incydencie, policjanci zwracają się do mieszkańców z apelem o przekazywanie informacji na ten temat. Można dzwonić do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach (tel. 32 200 2555, przez całą dobę) albo do Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP (tel. 32 200 2000, do godziny 15). Można zadzwonić także pod numery telefonu 997 lub 112.

Poszkodowane kobiety szukają sprawców na własną rękę i dlatego też opublikowały na Facebooku nagranie z monitoringu z baru z kebabem. Widać tam poszukiwanych mężczyzn. Do wtorku prokuratura nie wyraziła zgody na publikowanie ich wizerunków.

Jak tłumaczy jedna z poszkodowanych, nagranie przedstawia sprawców, a nie sam moment zdarzenia, ponieważ tam, gdzie doszło do incydentu, nie ma monitoringu.
- Policja szuka, ale wiem, ze Facebook też ma spory zasięg, wiec może akurat uda się. Do wypadku doszło koło Supersamu. Dlaczego człowiek, który pociął komuś twarz za nic, ma chodzić bezkarnie? Za każdą pomoc z góry dziękuję - podkreśla jedna z poszkodowanych sosnowiczanek.

Agnieszka Taper o powodach agresji wśród młodzieży

Obserwuj autora na Twitterze

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW

Patryk Drabek

Komentarze

22
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Hana

Kim są tatusie sprawców? Że prokuratura już 2 mce zastanawia się nad upublicznieniem zdjęć?

hana

Jak mam rozpoznać sprawcę gdy go zamazali? Kogo powaliło? Pocięte dziewczyny pokazujecie? Dlaczego? Epatujecie się zbrodnią? To jest tylko dla Was dziennikarzyny ważne? Czyzby znowu jacyś synalkowie wpływowych tatusiów, ze prokuratura zwleka?

hana

Jak mam rozpoznać sprawcę gdy go zamazali? Kogo powaliło? Pocięte dziewczyny pokazujecie? Dlaczego? Epatujecie się zbrodnią? To jest tylko dla Was dziennikarzyny ważne? Czyzby znowu jacyś synalkowie wpływowych tatusiów, ze prokuratura zwleka?

ano

Widac że to polski prawdziwy patriota który walczy z islamistami i kebabami

sorry

macie europe-chcieliscie zachod-ijego" dobrobyt"-to macie!

Antoni

Coś tak obrzydliwego mógł tylko dokonać uchodźca . Polak by tego nie zrobił . Nasze rządy nic nie robią mimo ze Prezes przestrzega . Zaczęło się od Monciaka , poprzez Gryfino i szereg innych gdzie kierowcy ( oczywiście uchodźcy ) uczą się rozjeżdżać ludzi w tłumie .

jork korolik

.

kleks

1.Kto jest podejrzany, ryży z pierwszego zdjęcia z ocenzurowaną twarzą czy ta dwójka z drugiego zdjęcia. Jeżeli ta dwójka to po co pierwsze zdjęcie, jeżeli ryży to dlaczego jest cenzura ? 2. Jeżeli poszkodowana szuka na własną rękę to dlaczego ocenzurowany jest screenshot jej profilu? Z tego artykułu niestety nic nie nie wynika, poza szczegółami które podawane były już wcześniej.

poeta

Dali temu wyraz gestem i mową wymowny.

sama

Kilka milionów na GKS zamiast wzmocnić bezpieczeństwo w mieście

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.