Nasada kominowa i po smogu? Są też oszczędności na opale. Tak przynajmniej twierdzą radni KO [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Sawczuk
Tomasz Mikulicz

Nasada kominowa i po smogu? Są też oszczędności na opale. Tak przynajmniej twierdzą radni KO [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Mikulicz

Radni większościowego klubu chcą, by miasto kupiło mieszkańcom nasady na kominy, które zniwelują smog. I nadal będzie można palić węglem i drewnem. Pomysł ten krytykuje zarówno były radny KO Maciej Biernacki, jak i społeczniczka Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Regulator ciągu kominowego to rodzaj nasady na komin. Nie dość, że niweluje smog, to jeszcze poprawia efektywność pieca. – Dzięki nakładkom będziemy spalać o 30 proc. mniej węgla i o 50 proc. drewna – podkreśla radny KO Andrzej Perkowski.

Urządzenie wraz z montażem kosztuje ok. 1000 zł. Jako, że w Białymstoku jest ok.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A ja bym proponował najpierw u wybranej grupy 10 - 20 najbardziej kopcących gospodarstw wypróbować to cudo, czy w ogóle działa. Już nie raz spotkałem się z rożnymi cudownym urządzeniami, które miały oszczędzać paliwo w samochodzie (magnetyzery), poprawiać spalanie, mieszanie się mieszanki paliwowo powietrznej (turbinki do silników gaźnikowych), przeróżne dodatki do paliwa, ale jakoś żaden z szanujących się instytutów badawczych nie potwierdził dotychczas wspaniałych właściwości tych dodatków. Że już o wielu cudownych, ale niedziałających środkach na odchudzanie nie wspomnę. Po cenie i wyglądzie (kilka połączonych ze sobą metalowych krążków) sądzę, że to jest także jakieś cudowne ustrojstwo za niemałą kasę, które obiecuje wielkie oszczędności, a tak na prawdę mało co działa. Cena może wynikać z ostatnio wielkiego runu na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz przede wszystkim na zmniejszenie smogu. Dziwne jest także to, że ani słowem nie wspomniano o nazwie tego ustrojstwa, żeby każdy zainteresowany mógł sobie o tym poczytać w Internecie co to jest, jak to działa oraz czy w ogóle działa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.