Nasi maturzyści to czołówka kraju!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Nasi maturzyści to czołówka kraju!

Jarosław Miłkowski

Egzamin dojrzałości zdało czterech na pięciu tegorocznych maturzystów. Lepiej od naszych maturzystów wypadli tylko ich koledzy z Małopolski.

– Jestem bardzo zadowolona. Ten wynik pokazuje, że szkoły kładą położony nacisk na dobre kształcenie – Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty, nie kryje radości z tego, jak w tym roku wypadli lubuscy maturzyści. Egzamin dojrzałości zdało u nas 80 proc. uczniów szkół średnich. Mało? W żadnym wypadku! To drugi wynik w kraju. Lepiej od naszych maturzystów wypadli ich koledzy z Małopolski. A nasza młodzież osiągnęła lepszy wynik, niż było to w zeszłym roku (wówczas była trzecia). Tak wynika z opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną rezultatów.

Co jeszcze można powiedzieć o naszych maturzystach? Czytaj we wtorek, 4 lipca, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Matura – egzamin dojrzałości. Aktorzy wspominają kiedy tak naprawdę poczuli się dorośli

(wideo: Dzień Dobry TVN/x-news)

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.