Izolda Hukałowicz

„Nasi pacjenci odżywają po zabiegach” - mówi Dawid Groth. Chirurgia plastyczna naprawia ciało i leczy duszę.

Lek. med. Dawid Groth (od lewej) oraz dr Józef Rybak z poradni chirurgii plastycznej w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. Lek. med. Dawid Groth (od lewej) oraz dr Józef Rybak z poradni chirurgii plastycznej w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku.
Izolda Hukałowicz

Poradnia chirurgii plastycznej w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Śniadeckiego w Białymstoku działa od 1grudnia 2021 r. To jedyne takie miejsce na mapie województwa podlaskiego. Czym konkretnie zajmują się chirurdzy plastycy? Kto i z jakimi problemami trafia pod ich skrzydła? Na te i inne pytanie odpowiada lek. med. Dawid Groth, który pracuje w poradni chirurgii plastycznej w Śniadecji.

Chirurgia plastyczna stereotypowo kojarzy się z ingerencją w nasz wygląd, aby go „ulepszyć”. A więc z np. operacjami powiększenia piersi, korekcją nosa, odsysaniem tłuszczu itp. Ale chyba nie tylko tym zajmują się chirurdzy plastycy?

Dawid Groth: Rzeczywiście, w społeczeństwie chirurgia plastyczna jest równoznaczna z chirurgią estetyczną lub - co gorsza - z medycyną estetyczną.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izolda Hukałowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.