Nasz 60-latek wcale nie taki stary, tylko jary [infografika]

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Jolanta Zielazna

Nasz 60-latek wcale nie taki stary, tylko jary [infografika]

Jolanta Zielazna

Najmniej seniorów mieszka w powiecie bydgoskim i toruńskim. Nic dziwnego - za opłotki miast wynoszą się z reguły ludzie młodzi i w wieku średnim.

Seniorów wokół nas jest coraz więcej, co pokazują dane demograficzne. Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przygotował „portret zbiorowy” mieszkańców 60+ wyrażony w liczbach. Najważniejsze dane pokazujemy poniżej (wszystkie na r. 2015).

Nawet związki małżeńskie w tej grupie wiekowej nie są już rzadkością, choć czasami dla bliskich jest to temat trudny.
Srebrny wiek okazuje się dobrą porą dla rozmaitych aktywności, rozwijania własnych pasji. Ci, którzy na emeryturze chcą coś robić dla siebie (i innych), najczęściej (w 70 proc.) wybierają uniwersytety trzeciego wieku i kluby seniora. A w nich powodzeniem cieszą się imprezy turystyczne, krajoznawcze, sportowo-rekreacyjne. Wiek nie przeszkadza aktywności społecznej - co czwarty radny ma 60 i więcej lat.

Nasz 60-latek wcale nie taki stary, tylko jary [infografika]
infografika mow
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.