Nasz policjant wicemistrzem!

Czytaj dalej
Fot. KPP Żnin
(wok)[email protected]

Nasz policjant wicemistrzem!

(wok)[email protected]

Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie został wicemistrzem Polski w sztafecie w triathlonie na dystansie Iron Man.

- Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Iron Man zorganizowano w Bydgoszczy. Żniński policjant st. sierż. Dariusz Śliwiński, startując w sztafecie wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zdobył wicemistrzostwo kraju - poinformował asp. sztab. Robert Wróblewski z KPP w Żninie.

Uczestnicy triathlonu mieli do przepłynięcia 3,8 km, a ponadto 180 km jazdy rowerem oraz 42 km biegu. Reprezentujący IPA (International Police Association - Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) policjant KPP w Żninie Darek Śliwiński wywalczył na tym dystansie wicemistrzostwo kraju w sztafecie.

- Wśród 17 startujących sztafet, wśród biegaczy z całego kraju, osiągnął najlepszy czas pokonując dystans 42,194 km w 2 godziny 45 minut 12 sekund.

- Sztafeta IPA reprezentowana była także przez nadkom. Marcina Zmudzińskiego (kolarstwo) oraz podinsp. Artura Pawlaka (pływanie) z KWP w Bydgoszczy i uległa tylko sztafecie Szmyt - Sisu, którą reprezentował jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy Sylwester Szmyt, który ścigał się m.in. w barwach Lampre, Liquigas, Movistar, a obecnie CCC Sprandi Polkowice - dodał asp. sztab. Robert Wróblewski.

Autor: (wok)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.