Nasza droga szkoła. Ile trzeba wydać na ucznia?

Czytaj dalej
Patrycja Wójtowicz

Nasza droga szkoła. Ile trzeba wydać na ucznia?

Patrycja Wójtowicz

Rok szkolny już za progiem. Rodziców czekają poważne wydatki. Wyprawka szkolna ucznia kosztuje niemało, choć rodziny mogą liczyć na rządowe wsparcie. Sprawdziliśmy, jaką pomoc uczniom ofiaruje państwo i jakim obciążeniem dla domowego budżetu jest przygotowanie dzieci do nowego roku szkolnego.

Zasiłki, stypendia, 300+ to duże wsparcie dla rodziców uczących się pociech. Przypominamy, na jakie formy wsparcia finansowego mogą liczyć uczniowie i ich rodzice. Po pierwsze - wyprawka szkolna, czyli jednorazowe wsparcie dla uczniów, wynosi 300 złotych. Wnioski w formie elektronicznej można składać już od 1 lipca, zaś przyjmowanie wniosków papierowych rozpoczęło się w sierpniu.

- W zeszłym roku 243 tys. dzieci w województwie lubelskim skorzystało z programu Dobry Start. W tym roku spodziewamy się, że będzie to 250 tys. dzieci. Zachęcamy, by złożyć ten wniosek jak najszybciej, dlatego, że złożenie go w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę do końca września. Ale wniosek można składać aż do końca listopada. W tym roku mamy zabezpieczone środki na Dobry Start w kwocie 80 mln zł - mówi Mariusz Kidaj, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej LUW.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patrycja Wójtowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.