Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Chleb babci Ani z piekarni Elżbiety Nawłoki F.P.H.U. HELVA w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Chleb babci Ani z piekarni Elżbiety Nawłoki F.P.H.U. HELVA w Rzeszowie

Urszula Sobol

Piekarnia F.P.H.U. HELVA Elżbiety Nawłoki jest już znana naszym Czytelnikom. Do edycji Nasze Dobre Podkarpackie 2019 zgłosiła swój kolejny produkt, a jest nim chleb babci Ani.

Chleb Babci Ani

- Tym wypiekiem postanowiliśmy wrócić do tradycyjnych chlebów pieczonych dawno temu na wsiach przez nasze babcie. Składające się tylko z naturalnych składników, które długo utrzymywały swoją świeżość. Metodą prób i błędów odtworzyliśmy zapomniany smak dzieciństwa - mówi Elżbieta Nawłoka, właścicielka piekarni F.P.H.U. HELVA w Rzeszowie.

W skład chleba babci Ani wchodzi mąka żytnia 720, naturalny żytni zakwas chlebowy, mąka żytnia 2000, mąka pszenna 750, woda, drożdże i sól. W chlebie babci Ani znajdują się również maślanka i ziemniaki.

- To te produkty odgrywają tutaj główną role - dodaje szefowa piekarni.

Wszystkie produkty biorące udział w konkursie: Nasze Dobre Podkarpackie 2019

Chleb sprzedawany jest na wagę - kosztuje 12 zł za kilogram.

Rzeszowska piekarnia F.P.H.U. HELVA jest już znana naszym Czytelnikom. Pierwszy raz wzięła udział w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie w 2005 roku.

- Od tego czasu minęło już 14 lat, a my co roku staramy się zgłaszać jakiś produkt - opowiada Elżbieta Nawłoka.

Piekarnia z wieloletnim doświadczeniem i tradycją

Piekarnia Elżbiety Nawłoki w Rzeszowie to firma z wieloletnią tradycją. Od początku swojego istnienia bazuje niezmiennie na tych samych recepturach, poszerzając je o nowy asortyment.

Produkcja pieczywa jest produkcją rzemieślniczą. Pieczywo wypiekane jest w piecach szamotkowych, a szefowa stawia na tradycyjne receptury, oparte tylko na naturalnych składnikach. Stanowczo przeciwstawia się substancjom konserwującym, polepszaczom czy różnym miksom. Wszystkie chleby wypiekane są na naturalnym zakwasie chlebowym.

- Ważna jest dla nas jakość a nie ilość, dlatego klienci tak cenią sobie nasze wyroby. W ofercie mamy chlebki żytnie, pszenne, mieszane, z ziarnami, bez ziaren, mniejsze, większe, chałki, kapuśniaczki, drożdżówki, różnego rodzaju bułki. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom wymagającego dziś klienta, nie rezygnując przy tym z naszych założeń

- podkreśla Elżbieta Nawłoka.

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Chleb babci Ani z piekarni Elżbiety Nawłoki F.P.H.U. HELVA w Rzeszowie
Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.