AGATA MAKSYMIUK

Nasze Dobre z Pomorza

Henryk Recław, prezes Wireland z Bytowa, odbiera nagrodę od Anny Kornackiej, prezes zarządu związku Lewiatan Fot. Sebastian Wołosz Henryk Recław, prezes Wireland z Bytowa, odbiera nagrodę od Anny Kornackiej, prezes zarządu związku Lewiatan
AGATA MAKSYMIUK

IX gala Nasze Dobre z Pomorza, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego roku, już po raz drugi odbyła się w równie wyjątkowej przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Plebiscyt organizowany przez „Głos Dziennik Pomorza” z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie wśród przedsiębiorców, dla których znak jakości Nasze Dobre jest symbolem uznania i zaufania konsumentów. - Przez kilkanaście tygodni prezentowaliśmy na naszych łamach i portalach kilkadziesiąt fenomenalnych firm - mówi Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny „Głosu Dziennika Pomorza”.

- Dzięki temu udało nam się zaprezentować to, co w naszym regionie najlepsze. W tym roku w szranki stanęło 55 kandydatów odznaczających się najwyższą jakością oferowanych produktów i usług. Niezależna kapituła wybrała 9 najlepszych. Wśród uczestników znalazło się wielu debiutantów oraz obrońcy tytułu z poprzednich edycji konkursu.

- Nasze Dobre to to, co polskie, dlatego zawsze mocno wspieramy naszych rodzimych przedsiębiorców - mówi Piotr Kacperski, członek zarządu Centrum Handlowo-Usługowego Manhattan.

- W tym roku udało nam się obronić tytuł jakości Nasze Dobre. To dla nas bardzo ważne, ponieważ wierzymy, że ta nagroda będzie inspiracją do działania i rozwoju dla wielu mniejszych firm, które na co dzień współtworzą nasze targowisko. To dzięki nim nie trzeba wyjeżdżać z Polski, by znaleźć się na prawdziwym Manhattanie. Nie tylko kapituła, ale również czytelnicy „Głosu” wyłonili firmę oferującą najpopularniejszy produkt w województwie.

Głosowanie trwało prawie dwa miesiące i odbywało się za pośrednictwem strony gp24.pl oraz SMS-ów. W tym roku produktem czytelników została okiennica aluminiowa przesuwna sterowana elektrycznie w systemie inteligentny dom firmy Zielona Okiennica ze Świeszyna. Jak mówi Łukasz Kwiatkowski, właściciel firmy - nagroda zostanie przekazana na cele charytatywne, a sam znak jakości na pewno pozytywnie wpłynie na rozwój działalności. Pomysłów na wykorzystanie wyróżnienia jest wiele.

- Przez dwa lata mamy prawo posługiwania się zdobytym tytułem i przyznam, że myślimy o umieszczeniu symbolu Nasze Dobre na etykietach naszego produktu - mówi Marcin Śnieżko z firmy Brok.

- Wygrana zbiegła się z wprowadzaniem nowej propozycji na rynek i na pewno dobrze ją wykorzystamy. Wśród laureatów dziewięciu kategorii pojawiły się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy. W kategorii budownictwo nagroda powędrowała do firmy Termex Fiber z Białogardu za ekologiczne systemy ociepleń dachów. Nieruchomości po raz drugi podbiła firma Siemaszko ze Szczecina, zgłaszając do konkursu osiedle Pod Gwiazdami. Firma Ced’or Polska Systemy Sanitarne Maciej Bielecki z Bobolic do plebiscytu zgłosiła odpływ liniowy - łazienkowy z serii Super Slim i zwyciężyła w kategorii wyposażenie wnętrz. Laureatem usług dla biznesu został Wireland sp. z o.o. z Bytowa. W kategorii producent żywności pierwsze miejsce zajął Brok z Koszalina za piwo BROK Martin. Handel po raz drugi należał do CHU Manhattan ze Szczecina. Laureat kategorii motoryzacja to Franciszek Dubnicki sp. z o.o. Autoryzowany serwis marki Renault i Dacia w Koszalinie. Zwycięstwo w kategorii zdrowie i uroda przypadło firmie medycznej Starmedica Sp. z o.o. w Stargardzie. Laureatem kategorii nauka, kultura, czas wolny został Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk, Słupsk, Park wodny Redzikowo.

Więcej o laureatach plebiscytu przeczytacie w środę w wydaniu specjalnym „Głosu”.

AGATA MAKSYMIUK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.