Nasze miasta na trasie pociągu do kultury

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Nasze miasta na trasie pociągu do kultury

Małgorzata Trzcionkowska

W sobotę, 30 kwietnia w trasę między Berlinem, a Wrocławiem wyruszy „pociąg do kultury”. Zatrzyma się też na chwilę w Żaganiu i Żarach.

- Zapraszamy na żagański dworzec o godzinie 10.53 - zachęca Agnieszka Zychla, rzeczniczka magistratu. - To duże wydarzenie, zainicjowane przez stronę niemiecką. Zaś nasz Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą kultury. Warto wybrać się w sobotę na stację.

Pierwsi goście, udający się w trasę zostaną powitani występem muzycznym. Dostaną też materiały promocyjne miasta.
Pociąg Berlin – Wrocław będzie jeździł najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny. Skład stanowią trzy niemieckie szynobusy, w których zmieści się 420 pasażerów. Pociąg będzie kursować do końca września. Bilet kosztuje 19 Euro w jedną stronę. Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03. Wraca do Berlina o godz. 16.30, na miejscu jest po północy.

Żagański dworzec chętnie odwiedzają pociągi specjalne. Ostatnio gościł historyczny pociąg Harry

„Pociąg do kultury” finansują landy Brandenburgii i Berlina, a ich touroperatorem są Koleje Dolnośląskie. Będzie on kursował w weekendy, dowożąc gości z Niemiec na wydarzenia w Europejskiej Stolicy Kultury. A w sobotę, 30 kwietnia we Wrocławiu będzie można wziąć udział w finale festiwalu „Jazz nad Odrą” - Obchody Światowego Dnia Jazzu. Na koncerty w sali Kameralnej wstęp wolny.

W Arsenale Miejskim, przy ul. Cieszyńskiego 9 będzie można zobaczyć wystawę wykorzystywania szkła od projektowania przemysłowego, aż po szkło artystyczne i związane z nim eksperymentalne zabiegi. Wystawa odbędzie się w ramach całorocznego projektu Szkło Około. Warto wybrać Wrocław na weekend.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.