Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Nauczyciele będą walczyć o tysiąc złotych podwyżki! 21 kwietnia ZNP organizuje wielki protest w stolicy

Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty ma odbyć się w Warszawie 21 kwietnia. Wybiera się tam też ZNP z Pomorza Fot. Piotr Smoliński Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty ma odbyć się w Warszawie 21 kwietnia. Wybiera się tam też ZNP z Pomorza
Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Odliczanie do ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty już trwa. „Mamy dość niskich zarobków, złego ministra edukacji, zmian bez naszej akceptacji i niszczenia statusu zawodowego“ - wylicza ZNP.

Na 21 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował wielką manifestację pracowników oświaty. Pojawią się na niej także nauczyciele z Pomorza - do stolicy ma przyjechać około 150 osób z naszego województwa.

O co chcą walczyć przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie? Ich postulaty dotyczą podwyżek na poziomie tysiąca złotych, większej autonomii i godnego traktowania oraz usunięcia Anny Zalewskiej ze stanowiska ministra edukacji narodowej. „Mamy dość niskich zarobków, zmian bez naszej akceptacji i niszczenia statusu zawodowego” - czytamy na stronie internetowej ZNP. „Mamy dość” to właśnie hasło ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty, która ma odbyć się w sobotę 21 kwietnia.

- Nie jest to manifestacja „warszawska”, ale wszystkich nauczycieli z całego kraju. Wiem, że Anny Zalewskiej prawdopodobnie nie będzie tego dnia w budynku resortu edukacji, ale Anna Zalewska nie spotyka się z nami nawet wtedy, gdy jest w Warszawie - mówi o manifestacji prezes ZNP Sławomir Broniarz.

O co chcą walczyć przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie?

Komu nie podoba się protest w Warszawie?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.